سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مانور بازگشایی دریچه سد های مازندران انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مانور بازگشایی دریچه سد های مازندران انجام شد

همزمان با آغاز هفته پدافند غیر عامل مانور بازگشایی دریچه سد های مازندران از جمله سد شهید رجایی ساری انجام شد.

مانور بازگشایی دریچه سد های مازندران انجام شد

این مانور که با هدف آماده به کار بودن همه تجهیزات تأسیسات بزرگ آبی استان به ویژه در مواجه با بحران صورت گرفت دریچه تحتانی سد در کمتر از دو دقیقه بازگشایی و حدود 20 هزار متر مکعب آب رها سازی شد .
حسن نوروز محمدی مدیر بهره برداری سد شهید رجایی گفت : در صورت ضرورت می توان کل دریچه های سد را در کمتر از دو دقیقه بازگشایی و در هر ثانیه حدود 106 متر مکعب آب را رها سازی نمود .
نوروز محمدی افزود : همه تأسیسات این سد از جمله دریچه های کشاورزی و تحتانی ، نیروگاه و آب شرب و همین طور مولد های برق اضطراری آماده بکار بوده و ما هیچگونه مشکلی در این بخش نداریم و در مواقع حوادث طبیعی و غیر طبیعی می توانیم خسارت ناشی از تهدیدات را به حداقل ممکن برسانیم .
مدیر بهره برداری سد شهید رجایی ساری افزود : برای اینکه خسارات ناشی از رهاسازی آب با حجم بالا در پائین دست نداشته باشیم روابط عمومی شرکت آب منطقه ای با همکاری بخشداری منطقه اطلاع رسانی لازم را انجام داده و در مواقع بحران نیز ما با توجه به محاسبات دقیقی که انجام دادیم آب سد شهید رجایی پس از 90 دقیقه وارد محدوده شهری می شود که در این فرصت ما می توانیم اطلاع رسانی کامل انجام دهیم .
به گزارش روزدوشنبه روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مازندران سد شهید رجایی ساری از نوع بتنی دو قوسی با حجم 162 میلیون متر مکعب می باشد که در 40 کیلومتری جنوب شهرستان ساری قرار دارد .