سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ماندگاری هوایی صاف تا اواسط هفته جاری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ماندگاری هوایی صاف تا اواسط هفته جاری در مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا اواسط هفته جاری جو نسبتاً پایداری در آسمان استان حاکم است.

ماندگاری هوایی صاف تا اواسط هفته جاری در مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اظهار کرد: بیشینه دمای هوای مازندران طی 24 ساعت گذشته از ساری با 18 و قائم‌شهر، آمل و پل‌سفید با 17 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما نیز از بلده با 9 و کجور با 4 درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شد.

وی با اشاره به اینکه کمینه دمای هوای ساری صبح امروز به صفر درجه رسید، افزود: در مناطق ساحلی و جلگه‌ای کمینه دمای هوای دشت‌ناز به یک درجه زیر صفر رسیده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، تا اواسط هفته جاری جو نسبتاً پایداری در آسمان استان حاکم بوده و انتظار داریم هوایی عمدتاً آفتابی را شاهد باشیم.

اسدی درباره وضعیت دمای هوای مازندران، افزود: طی اواسط هفته آینده انتظار داریم حداکثر دما افزایش نسبی پیدا کند.

وی یادآور شد: با توجه افزایش نسبی حداکثر دمای هوای مازندران تا اواسط هفته جاری و به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی انتظار داریم شاهد کاهش نسبی رطوبت و وزش باد گرم به‌ویژه در ارتفاعات استان باشیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: این وضعیت هوا فرصتی بوده برای کشاورزان تا برای بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی کنند.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران در این مدت به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.