رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مازندران نیازمندی‌های مرکبات عراق را تامین می‌کند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مازندران نیازمندی‌های مرکبات عراق را تامین می‌کند

مازندران نیازمندی‌های مرکبات عراق را تامین می‌کند


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران نیازمندی‌های مرکبات عراق را تامین می‌کند.

مازندران نیازمندی‌های مرکبات عراق را تامین می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور حیدرپور در دیدار وزیر کشاورزی عراق با مسئولان مازندران اظهار کرد: هیئت عراقی به ریاست وزیر کشاورزی از روز گذشته وارد مازندران شده و از ظرفیت‌های تولید استان در زمینه کشاورزی و دامپروری بازدید کردند.

وی با بیان اینکه در این بازدیدها ظرفیت تولیدی مازندران بازدید شد، تصریح کرد: مازندران 6 میلیون تن در سال محصول در زمینه مختلف کشاورزی، دامپروری و طیور تولید دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: مازندران در تولید 14 محصول مهم کشاورزی رتبه برتر کشور را در اختیار دارد و با توجه به نیازهای کشور مازندران در زمینه گوشت مرغ، میوه و محصولات لبنی می‌تواند نیازمندی‌های عراق را تامین کند.

وی با اشاره به روابط مناسبی که بین عراق و کشور ایران وجود دارد، افزود: امکان صادرات بیش از 50 هزار تن مرغ در سال به کشور عراق وجود دارد.

حیدرپور به تولید بیش از 50 درصد مرکبات کشور در مازندران اشاره کرد و گفت: می‌توانیم همه نیازمندی‌های عراق به مرکبات را تامین کرده و در زمینه تامین نیازهای گل و گل‌های زینتی نیز می‌توانیم قول مساعد به مسولان عراقی بدهیم.

وی با اعلام اینکه علاقه‌مندی به تامین نیازمندی‌های محصولات کشاورزی عراق در استان وجود دارد، ادامه داد: مسئولان جهاد کشاورزی نیز نسبت به این موضوع تاکید دارند و این بازدید در راستای تاکید وزیر جهاد کشاورزی انجام شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: برای توسعه روابط مازندران به عنوان استان پایلوت توسعه روابط بین عراق و یکی از استان‌های این کشور باشد.

وی بیان داشت: بازدیدهای هیئت عراقی از مازندران در صنایع بسته‌بندی و نیز واحد تولیدی گل نیز ادامه دارد.

حیدرپور در پایان گفت: با نگاه مثبتی که بین دو کشور برای توسعه روابط وجود دارد فعالان اقتصادی دو کشور برای برقراری ارتباط تمایل بیشتری نشان داده تا زمینه تبادل کالا انجام شود.