سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

مازندران نخستین استان در مقبولیت تشیع بود-میزبانی از 1260 امام‌زاده - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران نخستین استان در مقبولیت تشیع بود-میزبانی از 1260 امام‌زاده

حجت‌الاسلام ستار علیزاده بعد از ظهر روز شنبه در کنگره ملی حضرت فاطمه (س) در آستانه مبارکه ائمه پهنه کلای ساری با برشمردن بخشی از توطئه و فتنه 88 اظهار داشت: مسئله جنبش سبز، انتخابات و قانون اساسی نبود بلکه اصل اسلام است که بیش از هر زمانی به تفکر فاطمی در دفاع از امامت نیاز داریم.

وی با بیان اینکه 9 دی انقلاب دیگری بود، افزود: مردم در 9 دی یک‌بار دیگر دفاع از اصل اسلام و الگوبرداری از شهیده اسلام حضرت فاطمه(س) را در کارنامه افتخارات خود ثبت کردند.

علیزاده تصریح کرد: بساط فتنه عظیم با هوشیاری و بردباری مردم و مدیریت رهبر به عنوان اصل خلق این حماسه عظیم جمع شد و این مردم انقلابشان را ثبت کردند تا نقطه عطف و سرفصل تاریخ شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به شأن و مقام حضرت فاطمه اشاره و بیان داشت: حضرت فاطمه در دین و ارزش‌ها و نبوت کم نگذاشت و تا دنیا باقی است برای اسلام الگو است.

وی اذعان داشت: استان مازندران اولین استان در مقبولیت مذهب تشیع بوده و با دارا بودن یک‌هزار و 262 امام‌زاده جزء رتبه‌های برتر در سطح کشور است.

علیزاده افزود: مازندران 13 هزار و 700موقوفه و یک‌هزار و322 بقعه، 4 هزار و 459 مسجد و 3 هزار و 734 حسینیه، زینبیه و... دارد.