جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

مازندران میزبان نهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران میزبان نهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی شد

ˈ قاسم عزیزاده گرجی ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا زمان برگزاری این جشنواره را سالروز ولادت امام رضا (ع) و هدف آن را اشاعه فرهنگ رضوی در بین کودکان و نوجوانان اعلام کرد.

هشتمین جشنواره مشاعره رضوی پارسال در بوشهر برگزار شده بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت : کانون پرورش فکری استان سه دوره میزبان جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی بود که این جشنواره امسال با حضور برگزیدگان دوره های گذشته و مسوولان کشوری در مشهد مقدس برگزار می شود.

عزیززاده گرجی از کانون پرورش فکری به عنوان دستگاه متولی تربیتی و هدایت اندیشه های کودک و نوجوان یاد کرد و از اجرای 42 عنوان برنامه فرهنگی ، هنری ، ادبی ، دینی و علمی در این کانون خبر داد.

وی با اشاره به سابقه نیم قرن تجربه کانون در کشور و همچنین در استان مازندران ، یادآور شد : 29 مرکز فرهنگی و هنری در مازندران با داشتن بیش از 13 هزار عضو برای تحقق اهداف کانون و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوان عضو فعالیت دارند.

گرجی با اشاره به فعالیت های تخصصی در مراکز فرهنگی و هنری کانون اظهار داشت : در بخش پنجگانه فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی فعالیت هایی همچون؛ معرفی کتاب، معرفی سرزمین و مشاغل، اردوهای متنوع، بازی و سرگرمی، تئاتر، نمایش عروسکی، خوشنویسی، نقاشی، سفالگری، فیلمسازی و سایر رشته های فرهنگی و هنری برگزار می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نو جوانان مازندران یاد آور شد: این مرکز در بخش های ادبی، علمی و دینی نیز با اجرای فعالیت های طرح های ادبی، کارگاه های شعر و داستان، کارگاه نجوم، زیست شناسی و همچنین آشنایی با قرآن، معارف و حدیث برای شکوفایی و پرورش استعدادهای اعضای خود تلاش می کند.