سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مازندران محروم از امکانات رفاهی برای معلمان است - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران محروم از امکانات رفاهی برای معلمان است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران این استان را فاقد فضای مناسب رفاهی و درمانی برای معلمان برشمرد و گفت: برخورداری معلمان از امکانات رفاهی و درمانی مناسب باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

مازندران محروم از امکانات رفاهی برای معلمان است

سیدعلی قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با گرامیداشت یاد و خاطر شهید مطهری و گرامیداشت هفته معلم درباره وضعیت برخورداری فرهنگیان مازندرانی از امکانات رفاهی در این استان اظهار کرد: مازندران فاقد فضای مناسب رفاهی و درمانی برای معلمان است که باید شرایط برخورداری معلمان از امکانات رفاهی و درمانی مناسب مورد توجه مسئولان قرار گیرد و منابع لازم به این بخش اختصاص یابد.

وی افزود: مازندران 80 هزار نیروی شاغل و بازنشسته دارد که بسیاری از این افراد نیازمند حمایت‌ها و دریافت خدمات درمانی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران درباره حقوق و مزایای معلمان نیز تصریح کرد: نظر وزارت آموزش و پرورش این است که معلمان آموزش و پرورش همانند معلمان آموزش عالی دیده شوند؛ تفاوتی میان این معلمان نباید باشد، چراکه نقش‌آفرینی که معلمان در آموزش و پرورش دارند کم‌تر از نقش‌آفرینی معلمان آموزش عالی نیست بلکه شاید بیشتر است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه آموزش و پرورش پایه و اساس توسعه و تحول در هر کشوری محسوب می‌شود، اضافه کرد: باید به این موضوع توجه شود تا معلمان نیز دغدغه معیشت نداشته باشند.

وی با اعلام اینکه به‌زودی مطالبات معلمان حق‌التدریس پرداخت می‌شود، افزود: امسال براساس نیاز نسبت به جذب این معلمان اقدام می‌شود و تلاش‌مان بر این است برخی از آن را جذب کنیم.

قاسمی در مورد افزایش حقوق معلمان، بیان کرد: این افزایش براساس روال قانونی صورت می‌گیرد؛ البته در کنار این موضوع وزارت آموزش و پرورش به دنبال این است افزایش ویژه‌ای برای حقوق معلمان در نظر بگیرد.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با وجود اینکه از نظر اقتصادی در شرایط مناسبی نبود ولی حقوق معلمان 60 درصد افزایش پیدا کرد و همچنین دولت نسبت به افزایش بودجه آموزش و پرورش اقدام کرد و طی سال‌های اخیر 10 درصد بیش از بودجه سالانه به آموزش و پرورش تخصیص یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر اینکه دولت تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرد تا مشکلات آموزش و پرورش مرتفع شود، خاطرنشان کرد: امیدوارم با کمک دولت تدبیر و امید بتوانیم گام‌های بهتری را برای رفاه و افزایش حقوق معلمان برداریم.

قاسمی در مورد معلمان مناطق محروم، گفت: براساس معمول به معلمان مناطق محروم توجه ویژه‌ای می‌شود.

وی در پایان گفت: ما از اینکه همکاران شایسته و بزرگواری داریم به خودمان می‌بالیم و تلاش‌مان بر این است تمامی دغدغه‌های این قشر را کاهش دهیم.