جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

مازندران ما - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مازندران ما

Loading the player...

کارگردان:حسین یوسفی
تصویربرداران:مجید مشایخی فر-علی اعظم جعفر نژاد-فردین شیری
تصویر پرتابل:محمدرضا منفرد
صدابردار:سید محمود موسوی
مجری:هادی میرقربانی
دستیاران:آشتینه-اسداللهی
گریمور:علی پاک
نورپرداز:مشایخی فر
تدوینگر:قاسم محمد پور

عید نوروز یکی از مهمترین جشنهای ایرانیان است که از دیرباز در ایران باستان رواج داشت. این عید با پایان زمستان و فراررسیدن بهار آغاز می شود و نمایانگر سالی نو همراه با عشق و محبت است و نمادی از بیداری طبیعت و دلها از خواب زمستانی است.
تمام اقوام ایرانی و اهالی شهر و روستا و عشایر و همه ی طبقات اجتماعی نوروز را برگزار می کند. آئین ها و مراسم¬گوناگونی اعم از نیایش و جشن ها در میان ایرانیان از دیرباز رایج است.
مازندرانی ها نیز هم چون دیگر اقوام ایرانی نوروز را جشن می گیرند و آیین و مراسم های مختلفی همچون      « آش چهارشنبه سوری، نوروزخوانی ، حاجی فیروز، خانه تکانی ، رخت و لباس نو بر تن کردن، سبزه سبزکردن ، تزیین و تدارک سفره ی هفت سین، تزیین تخم مرغ، مادرمه ، دعای سال تحویل، دید و بازدید و رفع کدورت¬ها ، عیدی دادن و ... تا سیزده¬ ی نوروز و رفتن به  دامنِ طبیعت » را شامل می شود.
در سالهای اخیر در ایام نوروز،  مسافران زیادی مازندران را برای سفر انتخاب می کنند، به همین دلیل سیمای مرکز مازندران برنامه ای ویژه به مناسبت  آغازین روزهای سال نو تدارک دیده است تا اقلیم و فرهنگِ غنی خود را در قالب برنامه¬ای شاد و مفرح با چاشنی سلامتی و پیامهای بهداشتی حال و هوای نوروزی برای خانواده¬های مازندرانی و مسافران داخلی و خارجی از طریق شبکه¬ی استانی تدارک دیده است.
مهمان برنامه(پزشکان-مسوولان-هنرمندان-ورزشکاران و ..)-بخش پزشکی –گزارش مردمی -ترانه و موسیقی-شعارسال رهبری-انتخابات و ... از آیتمهای متنوع این برنامه می باشد.

سال تولید: 1397-98