جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

مازندران قابلیت‌های بکر و دست نخورده‌ای برای سرمایه‌گذاری ‌دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران قابلیت‌های بکر و دست نخورده‌ای برای سرمایه‌گذاری ‌دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی احسانی امروز‌ در نخستین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری مازندران در مجتمع نفت محمودآباد با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس اظهار داشت:‌ امیدواریم با استفاده از اقتصاد مقاومتی زمینه ارتقای شاخص‌های سرمایه‌گذاری در مازندران را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری از فرآیند مهم توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و شرط لازم تولید است.

این مسئول با اشاره به اینکه بین رشد و تولید رابطه مستقیم وجود دارد متذکر شد: به کارگیری بهینه منابع از طریق سرمایه‌گذاری مورد وصول است.

احسانی با بیان اینکه توسعه سرمایه‌گذاری موجب جذب سرمایه است ادامه داد: این مسئله با مولفه‌های گوناگونی در ارتباط است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازنداران با اشاره به اینکه مولفه اصلی را باید انگیزه برای کسب سود تلقی کرد گفت: در مقابل افزایش جمعیت و رشد نیاز به اشتغال سرمایه‌گذاری راه حل اساسی است.

وی با بیان اینکه قابلیت‌های بکر و دست نخورده‌ای در مازندران برای سرمایه‌گذاری وجود دارد متذکر شد: سرمایه‌گذار برای مدیریت بهینه نیازمند گزینش مناسب‌ترین حیطه و شناخت برای بازار سرمایه است.

احسانی با بیان اینکه رشد سرمایه‌گذاری کشور از سال 84 تا سال 90 از 7.8 درصد به 2.1 درصد تنزل یافته است خاطر نشان کرد: باید زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی را فراهم کنیم.


این مسئول با بیان اینکه فعال‌سازی بخش خصوصی و جانشینی تولید کننده کارآمد به جای تولید کننده ناکارآمد، کمک به افزایش شناسایی بازار، بهبود زیرساخت‌های بازار، ایجاد پیوند با اقتصاد بین‌الملل و انتقال تکنولوژی و افزایش اشتغال مولد و پایدار از اهداف همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری است خاطر نشان کرد: حمایت و ترویج افکار سرمایه‌گذاری، انجام اقدامات لازم برای تشویق سرمایه‌گذاران،‌استفاده از شورای گفت‌وگو، آمادگی مدیران مناطق ویژه اقتصادی و نواحی صنعتی برای استفاده از سرمایه‌گذاران، برنامه‌ریزی برای استقرار پنجره واحد در مازندران و استفاده از شورای ایرانیان خارج از کشور حمایت‌ها و تسهیلاتی است که برای سرمایه‌گذاران انجام می‌دهیم.

{jcomments off}