سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

مازندران سالانه 120 میلیون دلار با آذربایجان تجارت دارد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مازندران سالانه 120 میلیون دلار با آذربایجان تجارت دارد

مازندران سالانه 120 میلیون دلار با آذربایجان تجارت دارد


مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: مازندران سالانه 120 میلیون دلار با آذربایجان تجارت دارد که نیمی از آن از مازندران و بخشی هم از مرز آستارا انجام می‌شود.

مازندران سالانه 120 میلیون دلار با آذربایجان تجارت دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، محمد محمدپورعمران در دیدار هیئت رسانه‌ای کشور آذربایجان با استاندار مازندران که صبح امروز در سالن شماره دو استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: آذربایجان بعد از ایران، بیشترین جمعیت شیعه را دارد و نماد این مسئله را از استقبال مردم در زیارتگاه بی‌بی‎هیبت می‌دانیم و نماد فرهنگ ایرانی را مقبره نظامی در گنجه می‌بینیم.

وی با بیان اینکه مازندران سالانه 120 میلیون دلار تجارت با آذربایجان دارد که نیمی از آن از مازندران و بخشی هم از مرز آستارا بوده و علاقه‌مندیم تا این رقم افزایش یابد، افزود: باید تجارت ما با آذربایجان تسهیل شود، در حال حاضر مشکل جدی در زمینه ترانزیت داریم.

به گزارش فارس، هیئت رسانه‌ای آذربایجان از دهکده صنایع‌دستی، موزه تماشاگه خزر، تله‌کابین بام سبز، شرکت گیاهان دارویی هلال‌احمر، امکانات تفریحی ساحل و مراکز خرید بابلسر، دو واحد صنعتی جویبار، مسجد فرح‎آباد، موزه کلبادی، سد شهید رجایی، منطقه حفاظت‎شده دشت‌ناز ساری و ... بازدید کردند.

بازدید از سیمان نکا، بندر امیرآباد و مجتمع گردشگری عباس‌آباد بهشهر از دیگر برنامه‌های این هیئت رسانه‌ای است و ساعت 20 امروز استانداری گلستان از این هیئت استقبال می‌کند و وارد استان گلستان می‌شوند.