جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

مازندران رتبه نخست جذب گردشگران نوروزی کشور را کسب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران رتبه نخست جذب گردشگران نوروزی کشور را کسب کرد

علی ‌عبداله ‌نژادˈ شنبه شب که در آیین تجلیل از خادمان و خانواده های اعضای ستاد تسهیلات سفر استان مازندران در محل هتل سالار دره ساری سخن می گفت، افزود: این موفقیت بزرگ ،نشانه همدلی و همرایی مردم و مسوولان در میزبانی شایسته و مهیا کردن امکانات بوده است.

معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه مردم و مسوولان مازندران همانند دیگر استانهای کشور به پیام مقام معظم رهبری و رییس جمهوری مبنی بر مهیا کردن فضای فرهنگی شاد و مفرح در تعطیلات نوروزی اهتمام جدی داشتند، ادامه داد: مازنی ها با کسب رتبه نخست جذب گردشگر ولایت پذیری خود را همانند گذشته بیش از پیش نشان دادند.

ˈسیف اله فرزانه ˈ مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران به رشد حضور گردشگر ان تعطیلات نوروزی در بخش گردشگری دریایی ، روستایی و بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: امسال بیش از چهار میلیون نفر از ظرفیت های قایق موتوری ، لنج و جت اسکی د رقالب گردشگری دریایی استفاده کردند.

وی با اشاره به حضور بیش از سه میلیون گردشگر روستایی در تعطیلات نوروزی استان مازندران ، ادامه داد: به دلیل تعداد انبوه مسافران و گردشگران ، ظرفیت اقامت از 750 هزار شب به 925هزار شب افزایش یافت.

فرزانه به ورود بیش از 21 میلیون خودرو که توسط 51دستگاه تردد شمار در شش محور مواصلاتی استان مازندران به ثبت رسیده است ،اشاره کرد و گفت: در تعطیلات نوروزی امسال تعداد مسافران وارده به مازندران نسبت به نوروز سال 91 برابر با 48درصد افزایش یافت .

وی به رشد 35درصدی اقامت نفر شب مسافر در تعطیلات نوروزی مازندران اشاره کرد و اضافه کرد : امسال هفت هزارو 700گردشگر خارجی نیز وارد استان شدند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در حالی این تعداد گردشگر خارجی وارد استان مازندران شدند که پرواز مستقیم خارجی ، دریایی و مرز زمینی با استان برقرار نیست.

وی مجتمع تفریحی و توریستی نمک آبرود را با بیش از پنج میلیون 500 هزار گردشگر ، پارک میرزا کوچک خان آمل را با بیش از دو میلیون 700هزار مسافر و پارک جنگلی نور را با دو میلیون 500 هزار گردشگر به ترتیب پذیرای بیشترین تعداد گردشگر در ایام نوروز اعلام کرد .

در پایان این مراسم از دست اندرکاران 9 کمیته ستاد تسهیلات سفر استان مازندران تقدیر و تشکر شد.