جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

مازندران رتبه برتر سوادآموزی را داراست - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران رتبه برتر سوادآموزی را داراست

به گزارش خبرنگار مهر، داود نقی نیا پیش از ظهر امروز در همایش مدیران و آموزش دهندگان سواد آموزی شهرستان کلاردشت، اظهار داشت : جامعه ای پیشرفت خواهد کرد که نیروی انسانی کار آمد، آشنا با علم روز داشته باشد و همه ی ما خواهان این هستیم که جوانان مشارکت فعال به امور جامعه داشته باشند.

وی تصریح کرد: اول معلم جهان هستی خداوند است و اولین آیه ای که بر پیامبر اعظم (ص) نازل شد با لفظ اقراء شروع شد که نشان دهنده اهمیت علم و دانش در اسلام است.

وی بیان داشت: متاسفانه هنوز سه درصد از جامعه انسانی این استان بی سواد می باشند و همه ما باید تلاش کنیم تا این معضل را از بین برده و آمار بی سوادی را به صفر برسانیم و انشاء الله تا پایان برنامه پنجم جشن ریشه کنی بی سوادی را در این استان برگزار می کنیم.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد: با برگزاری کلاس ضمن خدمت باید توانمندسازی نیروهای آموزش دهنده را بالا برده و این مسئله باعث افزایش کیفیت آموزش به سوادآموزان خواهدشد.

در ادامه محمدزاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلاردشت اظهار داشت : تقویت اصل مدرسه محوری ( معلم، مدرسه، مدرسه و خانه ) اصل مهم و کیفیت بخشی، توسعه مشارکت ها، اصل روابط  انسانی، وقت شناسی از راهبردهای اصلی آموزش و پرورش می باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: مدیریت بهینه از امکانات و منابع موجود باید در مدارس توجه ویژه ای به آن شود و مدیران نباید منتظر بخشنامه باشند ، باید برنامه محور باشند.

محمدزاده به احیای کتابخانه ها در مدارس تاکید کرد و اظهار داشت: انسداد مبادی بی سوادی ، پوشش تحصیلی ، آموزش اولیاء بی سواد امری است که مدیران باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند و همکاری لازم را با حوزه سواد آموزی داشته باشند.

{jcomments off}