سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

مازندران در کارهای نیک سرآمد کشور است/موقوفات گذشته احیا شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران در کارهای نیک سرآمد کشور است/موقوفات گذشته احیا شوند

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: مازندران در کارهای نیک سرآمد کشور است و مردم دیار علویان با توجه به مشکلات اقتصادی در تمامی دوره‌ها به اجرای امور خیر پرداختند.

مازندران در کارهای نیک سرآمد کشور است/موقوفات گذشته احیا شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا یونسی عصر امروز در جلسه ستاد عالی هفته وقف استان مازندران در محل اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران اظهار کرد: بالاترین واقف جهان خداوند است که زمین را آفرید و در اختیار موجودات قرار داد.

وی با بیان اینکه در قرآن‌کریم آیه‌های بسیاری در زمینه نیکی داریم و وقف از شاخصه‌های بارز نیکی در راه خداوند و موجودات است، افزود: مهم‌ترین مبحث خیرات و مبرات سنت حسنه وقف است که نام انسان را حتی بعد از مرگ زنده نگه می‌دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه خداوند تمامی نعمت‌ها را وقف انسان‌ها و موجودات کرده و ما باید از این سنت و روش درس بگیریم، ادامه داد: بندگان خداوند باید در مسیر سنت الهی حرکت کنند و یکی از این روش‌ها سنت حسنه وقف است.

این مسئول با بیان اینکه هیچ مکتبی مانند اسلام به توصیف کار نیک مانند وقف نپرداخته و این مسئله جزو افتخارات ما‌ست، تصریح کرد: زمانی که آمریکا و اروپا در جهان مطرح نبودند این اسلام بود که راه و روش خیرات و نیکی را ترویج داد.

یونسی بر ترویج فرهنگ وقف از سوی همه آحاد مردم تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی در جهت ترویج، تبیین و معرفی اهداف و ارزش‌های وقف در جامعه استفاده کرد.

وی اظهار کرد: استان مازندران در کارهای نیک سرآمد کشور است و مردم دیار علویان با توجه به مشکلات اقتصادی در تمامی دوره‌ها به اجرای امور خیر پرداختند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران بر تبلیغ فرهنگ وقف از سوی رسانه‌ها و فیش آب، برق، گاز و تلفن تاکید کرد و گفت: شهرداری‌های و دهیاری‌های استان باید هرچه بیشتر با اوقاف در ترویج و تبیین اهداف وقف در جامعه همکاری کنند.

این مسئول با بیان اینکه ستاد هفته وقف باید از سوی روسای ادارات اوقاف و فرمانداران تشکیل شود، ادامه داد: اطلاع‌رسانی شفاف و مناسب از اجرای نیت واقف و برنامه‌های اوقاف باید از سوی رسانه‌ها به اطلاع مردم برسد.

یونسی با بیان اینکه وقف‌های جدید باید به سمت نیازهای روز جامعه سوق داده شود، افزود: نیاز امروز جامعه با نیاز جامعه 50 سال قبل تفاوت دارد و این مسئله وظیفه اوقاف است تا با اطلاع‌رسانی شفاف نیازهای روز جامعه را به مردم معرفی کند.

وی بر احیای موقوفات گذشته تاکید کرد و گفت: احیای موقوفات کمتر از عمل به وقف نیست و همه مسئولان وظیفه دارند در احیای موقوفات همدم اوقاف باشند.