جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

مازندران در تدارک برنامه وسیع اقتصادی است/ باغ ایرانی در ساری احداث می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران در تدارک برنامه وسیع اقتصادی است/ باغ ایرانی در ساری احداث می شود

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار پیش از ظهر یکشنبه در جلسه بررسی مرکز همایش ها و نمایشگاههای مازندران گفت: با توجه به اینکه مازندران دارای ظرفیتهای خوب و بالقوه است و کشاورزی بحث تعیین کننده است، امیدواریم با توجه به بودجه دولت حرکت های خوبی در این سال آتی انجام شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای ساخت مرکز همایش ها و نمایشگاههای مازندران در ساری گفت: افتخاری برای ماست که هر چه زودتر این پروژه اجرا شود و مورد استفاده هم استانیها قرار گیرد.

فلاح جلودار یادآور شد: ما تمام قد در خدمت سرمایه گذاران هستیم و مطمئن هستیم که سال 93 فاز یک، حرکت در جهت توسعه استان خواهد بود.

استفاده از فرهنگی ملی در ساخت پروژه

علی سعیدی سرمایه گذار مرکز همایش ها و مدیرعامل شرکت عرش پویا نیز گفت: ساخت مرکز همایش ها یک طرح ملی باید باشد و در ساخت این پروژه ازفرهنگ ملی، اسلامی و حاشیه دریای خزر استفاده می شود.

وی افزود: این مرکز باید اثری منحصر بفرد با اقلیم مازندران باشد و هنر معماری روز با قابلیت جهانی در این اثر که معرف مازندران باشد، معرفی می شود.

بهرام رشیدی معمار پروژه نیر گفت: طراحی پروژه مرکز همایش ها از دو ماه قبل شروع شده است و این مجموعه نمایشگاه تخصصی برای استان در محور ساری – فرح آباد قرار گرفته است.

باغ ایرانی در ساری احداث می شود

وی افزود: این مرکز مجموعه چند عملکردیست که با یک هتل گردهمایی و مرکز آموزشی برای توسعه این مرکز درظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: این مرکز به صورت یک باغ ایرانی در یک زمین 10 هکتاری احداث می شود، با این مسئله مفهومی که مازندران همانند یک باغ برای کشور ماست و باغ ایرانی همیشه مبنای شهرسازی ایران بوده است.

رشیدی گفت: مبنای اصلی پروژه معماری اسلامی در ایران است و در تمامی سطوح پروژه رعایت می شود.

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس نیز گفت: نشست امروز نشان داد که استاندار دارای برنامه است و وققتی که بحران برف غرب استان پیش آمد، حضور استاندار و معاونان در غرب استان سبب مدیریت بحران شد.

ساری تنها مرکز استان بدون مرکز همایشهاست

وی از رسانه ها خواست تا از تصمیمات استانداری حمایت کنند زیرا استانداری پایدار است که بتواند برنامه ها را تحقق بخشد.

دامادی با اشاره به اینکه فقر نبود مرکز همایش ها در مرکز استان را همواره احساس می کردیم، افزود: ساری تنها استانی است که این مجموعه را ندارد.

نماینده مردم ساری در مجلس یادآور شد: گردشگری سالهاست که یه یک شعار تبدیل شده است و ابزار و حمایت می خواهد و اگر ما گردشگری را حمایت نکنیم استاندار هم نمی تواند کاری انجام دهد.

وی تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا مجموعه و مرکزنمایشگاهها در ساری شکل بگیرد.