سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

مازندران بین دو گسل اصلی زلزله قرار گرفته است - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران بین دو گسل اصلی زلزله قرار گرفته است

به گزارش خبرنگار مهر، جواد واحدی ظهر شنبه در بازدید از نمایشگاه ریز‌پهنه‌بندی لرزه‌ای زلزله، با تاکید بر آمادگی لازم دستگاه‌های اجرایی برای پیشگیری احتمالی از زمین لرزه‌ گفت: 190 زلزله در طول 100 سال اخیر برای مرکز مازندران به ثبت رسیده است.

وی با تاکید بر آمادگی لازم دستگاه‌های اجرایی برای پیشگیری احتمالی از زمین لرزه، افزود: 190 زلزله در طول 100 سال اخیر برای مرکز مازندران به ثبت رسیده است.

واحدی با اشاره به اینکه پیشگیری، مقابله و بحث مدیریت از مواردی است که در قبل از بحران باید تدبیر شود، ادامه داد: تاکنون فرمانداری ساری با بضاعت کم در کاهش بحران سیل موفق بود.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از علم نوین بسیاری از حوادث طبیعی قابل پیش‌بینی و پیشگیری است.

فرماندار ساری با بیان اینکه کشورهای پیشرفته در زمینه کاهش حوادث طبیعی به خوبی وارد شدند، افزود: باید از تجربیات موفق کشورهای دیگر استفاده شود.

وی برگزاری همایش‌های تخصصی را در آگاه‌سازی عمومی موثر دانست و ادامه داد: هدف از برگزار همایش تخصصی، ارتقا سطح مدیریتی، ارائه راهکارهای فنی، مقاوم‌سازی، آگاه‌سازی عمومی در روستا و شهرها است.

واحدی با تاکید براینکه تجربیات باید به صورت دستورالعمل پیشنهاد شود، تصریح کرد: فرمانداری در تصمیم کمیسیون ماده 100 جدی وارد می‌شود.

این همایش با همکاری استانداری،فرمانداری مرکز استان ،بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،صدا و سیمای مرکز مازندران ،اداره بهزیستی شهرستان ساری،جمعیت هلال احمر استان،شهرداری ساری، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری، مرکز اورژانس115 استان ،مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه کاسپین خاوری،مجمع خیرین ماهک ،موسسه خیریه دیابت تبرستان برگزار شد.