جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

مازندران بیش از سه هزار طرح نیمه تمام دارد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مازندران بیش از سه هزار طرح نیمه تمام دارد

مازندران بیش از سه هزار طرح نیمه تمام دارد


معاون عمرانی استاندار مازندران از وجود بیش از سه هزار طرح عمرانی نیمه تمام در این استان خبردادو گفت: یکهزار میلیارد تومان برای اتمام این طرح ها اعتبار نیاز است .

مازندران بیش از سه هزار طرح نیمه تمام دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ' علی نبییان ' روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان قائمشهر ادامه داد : عزم و تصمیم جدی دولت برای تکمیل طرح های نیمه تمام است و بهمین منظور آغاز اجرای طرح جدید در دستور کار قرار ندارد .

وی از تعریض جاده تهران به سوادکوه بعنوان یکی از طرح های مهم عمرانی کشور نام برد و گفت: این پروژه چند سال بر زمین مانده تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید .

معاون عمرانی استاندار مازندران از آغاز طرح جدید عمرانی را منوط به تامین اعتبار صد درصدی دانست و افزود:نباید با تامین نشدن اعتبارلازم ، طرح نیمه تمام جدید به طرح های دیگر افزوده شود .

وی از تهیه طرح جمع آوری سیلاب مازندران خبرداد و ادامه داد : این طرح با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط برای دستیابی به آمادگی در مقابله با حوادث و سوانح طبیعی است .

نبییان گفت: امسال 500 میلیارد ریال اعتبار برای تهیه و اجرای طرح جمع آوری سیلاب در نظر گرفته شد .

وی با اشاره به اینکه برای مقابله با حوادث و کاهش خسارتهای ناشی از آن همکاری مردم نیاز است ، ادامه داد: با تشویق و ترغیب مردم به بیمه واحدهای مسکونی ، چالش های زمان بروز حوادث کاسته خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار مازندران به سکونت 45درصد جمعیت استان در روستاها اشاره و تصریح کرد: مناطق محروم و مظلوم از خدمات روستاها می بایست بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

وی توقع و انتظارماندگاری جمعیت در روستاها را حاصل و تلاش خدمات دهی در این مناطق دانست.

نبییان به توافقنامه استانداری و امور اقتصاد و دارایی مازندران مبنی بر تخصیص اعتبار از محل ارزش افزوده به دهیاریها با تعریف پروژه اشاره کرد و گفت: دقت در اجرایی شدن طرح های عمرانی در این شیوه تخصیص اعتبار مورد نظر است.

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: مازندران بلحاظ شرایط اقلیمی از فضای سبز خوبی در حاشیه شهرها برخوردار است ولی این روند در درون شهرها وجود ندارد.

وی فضای سبز موجود در شهرهای کشور را 12 تا 15 متر مربع و در شهر تهران 24 متر مربع اعلام کرد و افزود: ولی استان به اصطلاح سبز مازندران با اختلاف بسیار زیاد با استاندارد کشور ، تنها دو و نیم تا سه متر مربع فضای سبزدر شهرها را دارد .

نبییان از دستگاه های اجرایی خواست تا برای کاشت و ایجاد فضای سبز ورودی ادارات خود اقدام بکنند .

فرماندار شهرستان قائمشهر نیز دراین جلسه از دستگاه های اجرایی خواست تا تامین و جایگزینی سوخت دوم را جدی بگیرند .

' مهدی محمدی' ادامه داد: در صورت شدت گرفتن سرما و افزایش مصرف گاز ، شرکت گاز متعهد به تامین گاز منازل مسکونی است .

امام جمعه قائمشهر با توصیه مسوولان و کارمندان دستگاه های اجرایی به تبعیت از فرامین و تاکیدات امام علی (ع) مبنی بر مردم داری ، گفت: قرار گرفتن در جایگاه اداری را باید برای خدمتگزاری به مردم ارزش گذاشته شود .

حجت الاسلام ' علی معلمی' ادامه داد: نباید مردم از برخوردهای تند دستگاههای اجرایی گله داشته باشند.