جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

مازندران به برکت امام‌زادگان استانی علوی و عالم‌خیز است - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران به برکت امام‌زادگان استانی علوی و عالم‌خیز است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بقاع متبرکه ظرفیتی بین‌المللی دارند، گفت: مازندران به برکت امام‌زادگان استانی علوی و عالم‌خیز است.

مازندران به برکت امام‌زادگان استانی علوی و عالم‌خیز است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در آیین بزرگداشت و تکریم امام‌زادگان شهرستان جویبار در سقاخانه حضرت ابوالفضل (ع) انارمرز این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره واقفان خیراندیش، اظهار کرد: مادران شهدا فرزندان خود را وقف اسلام و انقلاب کردند.

وی با بیان اینکه مازندران در میهمانی از امامزادگان رتبه دوم کشور را دارد، افزود: مازندران فقط در رتبه‌های علمی مقام‌های برتر کشور را ندارد بلکه در مباحث دینی و مذهبی جزو استان‌های برتر کشور است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه قرآن کریم راه روشن و هدایت بشر است که باید از آنها در جهت زندگی و سبک اسلامی بهره‌گیری کنیم، ادامه داد: اهل بیت (ع) راه هدایت و قرب الهی انسان‌ها هستند.

این مسؤول با بیان اینکه یکی از راه‌های هدایت انسان‌ها وجود با برکت امام‌زادگان است، تصریح کرد: هر کدام از امام‌زادگان در زمان حیات کرسی‌های علمی، فقهی و راه آشنا کردن مردم با قرآن و دین بودند.

علیزاده با بیان اینکه کرسی‌های هدایت امام‌زادگان، دانشگاه انسان‌سازی و راه رشد و هدایت بود، اضافه کرد: امام‌زادگان راه و روش درست قرآن و اهل بیت (ع) را به مردم نشان دادند.

وی با اشاره به اینکه هر جایی که امام‌زادگان حضور دارند از عنایت الهی است، افزود: هر جایی که اماکن متبرکه و آستان امام‌زادگان وجود دارد مردم آن منطقه انقلابی‌ترین و مذهبی‌ترین هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه مازندران به برکت امام‌زادگان و بقاع متبرکه استانی علوی و عالم‌خیز است، تصریح کرد: امام‌زادگان کانون مذهبی و بنگاه فرهنگی جامعه هستند.

این مسؤول امام‌زادگان و بقاع متبرکه را بستر هدایت مردم دانست و بیان کرد: از ظرفیت‌های امام‌زادگان برای آشنایی مردم با اهل بیت (ع) هنوز به‌درستی استفاده نشده است و باید از این ظرفیت‌های عظیم با ایجاد بسترهای مناسب بهره‌گیری کرد.

علیزاده با بیان اینکه امروز به برکت امام‌زادگان با اسلام و قرآن آشنا شدیم و باید قدردان آنها باشیم، افزود: همه باید تلاش کنیم آستان امام‌زادگان و بقاع متبرکه را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری به قطب فرهنگی تبدیل کنیم.

وی یادآور شد: در گذشته حرم امام‌زادگان مربوط به یک شهر یا منطقه بود اما امروز با سیاست‌گذاری سازمان اوقاف و برنامه‌های مناسب، آستان امام‌زادگان ظرفیت بین‌المللی دارد و اوقاف برای هر بقعه در استان برنامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بعضی زائران از کشورهای مختلف به زیارت امام‌زادگان مازندران مشرف شدند، ادامه داد: همه ما عزت و عظمت خود را مدیون امام‌زادگان هستیم.

علیزاده با بیان اینکه تجلیل و تکریم از امام‌زادگان وظیفه ما است که باید در این راستا قدرتمندتر عمل کنیم، گفت: قدر امام‌زادگان و اماکن مذهبی را باید بدانیم و اگر هر اندازه از ظرفیت امام‌زادگان استفاده کردیم، سود بردیم و هر اندازه استفاده نکردیم، قطعاً متضرر شدیم.