جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

مازندران استانی بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاری خارجی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران استانی بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاری خارجی است

استاندار مازندران گفت: مازندران استانی بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاری خارجی است و آماده همکاری در این بخش با سرمایه‌گذاران خارجی هستیم.

مازندران استانی بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاری خارجی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌ صبح امروز در نشست با استاندار و هیأت تجاری و اقتصادی مارکه ایتالیا با بیان اینکه مازندران به دنبال همکاری پایدار با کشور ایتالیا و استان مارکه است، اظهار کرد: برای هیأت اقتصادی مارکه چهار گروه تشکیل شده و در زمینه‌های مختلف بازدیدهایی از ظرفیت‌های مازندران دارند.

وی با اشاره به اینکه در نهایت با امضاء توافقنامه‌ای مسائل دو طرف به طور جدی پیگیری می‌شود، افزود: حضور و مشارکت جدی اتاق‌های بازرگانی دو طرف برای توسعه روابط، گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی از ضروریات است.

استاندار مازندران با بیان اینکه داشتن فرودگاه و بنادر مناسب و سه واحد کوچک و متوسط تولیدی و ظرفیت‌های مهم گردشگری از امتیازات مازندران است، خاطر نشان کرد: در زمینه تبادل دانشجو و استاد، هنر، تحقیقات، ورزش، فرهنگی و آموزشی، محیط زیست، بهداشت و سلامت، تجهیزات پزشکی همکاری‌های سازنده و متقابلی می‌توان با استان مارکه ایتالیا داشت.

وی اضافه کرد: استان مازندران با 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت از استان‌های مهم و تأثیرگذار ایران است.

فلاح با بیان اینکه در پسابرجام و رفع تحریم‌ها فرصت مناسبی برای ارتباطات سازنده و مثبت ایران با کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا فراهم شده است، افزود: ایتالیا یکی از شرکای مهم ایران در اروپا بوده است.

استاندار مازندران در پایان گفت: در سفر رئیس جمهوری ایران به ایتالیا نقشه راه کوتاه‌مدت و میان‌مدت توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور تهیه و نهایی شده است.