رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

مازندران از زباله پاکسازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران از زباله پاکسازی می‌شود

علی فلاح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اشاره به نزدیک بودن ایام پایانی سال و حضور پررنگ مهمانان نوروزی از همکاری مسئولان اجرایی استان مازندران برای پاکسازی مازندران از زباله و نخاله‌های موجود در طبیعت این استان خبر داد.

وی تصریح کرد: امسال جشن خانه تکانی با حضور نیروهای اجرایی مازندران و با حضور نماینده دولت و همه مسئولان استانی برگزار می‌شود.

نماینده سازمان مردم نهاد مازندران به تاکید استاندار مازندران برای شرکت در مراسم پاکسازی روز طبیعت در مازندران اشاره کرد و گفت: طبق برنامه قرار است استاندار مازندران در مرکز استان و معاون وی نیز در دیگر نقاط ورودی مازندران در کنار سازمان‌های مردم نهاد برای پاکسازی زباله همکاری کنند.

وی با اعلام اینکه معضل زباله و پسماند مشکل جدی استان‌های شمالی است، خاطرنشان کرد: با این حرکت سازمان مردم نهاد، اقدام فرهنگی مناسبی در مازندران برای جلوگیری از تخریب محیط زیست شکل می‌گیرد.

فلاح اضافه کرد: پاکسازی طبیعت از زباله یک وظیفه همگانی است ولی حضور مسئولان در این اقدام فرهنگی در نهادینه کردن حفظ منابع طبیعی کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: پاکسازی مازندران از زباله با حضور مسئولان و سازمان‌های مردم نهاد مازندران در روز 24 اسفند ماه سال جاری در همه نقاط استان انجام می‌شود.

نماینده سازمان مردم نهاد مازندران از همکاری بیش از 40 NGO در این اقدام فرهنگی خبر داد و گفت: همه عوامل اجرایی سازمان‌های مردم نهاد مازندران در این اقدام موثر فرهنگی حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: در این اقدام اثرگذار تلاش داریم که محورهای ورودی هر شهر از زباله به طور کامل پاکسازی شود و به نوعی خانه تکانی در شهرهای مازندران اجرایی شود.

فلاح خاطرنشان کرد: این اقدام فرهنگی اثرگذار در ساعت 10 صبح روز 24 اسفند با حضور مسئول ارشد استان مازندران در جاده سازی به قائمشهر و در سایر شهرها نیز با حضور همه دستگاه‌های در محورهای ورودی استان مازندران انجام می‌شود.