سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

مازندران از رتبه های برتر کشور در کارآفرینی در کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران از رتبه های برتر کشور در کارآفرینی در کشور است

مدیرکل کارو دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: مازندران از رتبه های برتر کشور در کارآفرینی در کشور است.

مازندران از رتبه های برتر کشور در کارآفرینی در کشور است

به گزارش ایرنا، سید مصطفی آذرکیش، مدیرکل شاخه کارو دانش وزارت آموزش و پرورش امروز چهارشنبه در همایش کارآفرینی شرق مازندران در بهشهر افزود: اهمیت و جایگاه آموزشهای مهارتی بسیار بالاست و امروز از برنامه های اولویت دار ما آموزش مهارتی و کارآفرینی است.
وی اظهار داشت: امروز بیش از 43 درصد دانش اموزان کشور در هنرستانها آموزش می بینند و استان مازندران از رتبه های برتر کشور در کارآفرینی است.
آذرکیش ادامه داد: دیده بان جهانی کارآفرینی و توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور مورد توجه است و سه شاخص کارآفرینی، نگرش کارآفرینانه، رفتار و نتایج کارآفرینانه باید در دستور کار باشد و برای باور کارافرینی باید نگاه کارآفرینی تثبیت شود.
وی با بیان اینکه بیش از 260 رشته مهارت در هنرستان های مختلف کشور آموزش داده می شود، افزود: با توجه به اینکه شاخه کاردانش تقاضا محور است امکان به روز شدن و تغییر رشته ها وجود دارد و متناسب با استانداردهای جهانی رشته های جدید نیز ایجاد می شود.
سیدعلی قاسمی، مدیر کل آموزش و پرورش مازندران نیز در این مراسم اظهار داشت: کسب آگاهی از مسائل مهم است و در گذشته آموزش توسط نظام خانواده شکل می گرفت و تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش امری حاکمیتی است که سواد جامعه از شاخصه های توسعه است.
وی افزود: پایه های رشد جامعه به سواد است، وهر چه باسوادترباسد، سلامت بیشتر است و انسانهای باسواد امنیت بیشتری تولید می کنند.
قاسمی گفت: اصلی ترین راه حل برای کاهش جرم، آموزش است و نظام تعلیم و تربیت جامعه را مراحل مختلف ارتقا می دهداما صرف آموزش همه مسائل را حل نمی کند و اگر آموزش صرفا تئوری باشد نمی توان فرزندان را برای زندگی آماده کرد.
وی گفت: یکی ازکارکردهای مهم ما آماده سازی فرزندان برای زندگی است تا فرزندان ما این مفاهیم رابیاموزند و برای زندگی کردن تلاش کنند، و بهره مندی از کسب و کار لازمه زندگی است.