جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

مازندرانی ها 80 میلیارد ریال برای بازسازی اماکن زیارتی عتبات عالیات کمک کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندرانی ها 80 میلیارد ریال برای بازسازی اماکن زیارتی عتبات عالیات کمک کردند

محمد حسن اصغری ˈ روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا در آمل گفت: این کمک ها شامل ارسال نذورات مردمی و اعزام گروه های کارگری و تخصصی بوده که پس از تشکیل هیات امنای بازسازی عتبات عالیات در شهرهای مازندران ، به کشور عراق صورت گرفت.

وی به مشارکت مازندرانی ها در ساخت صحن مطهر حضرت زهرا (س) درنجف اشرف اشاره کرد و افزود: کل مجموعه صحن مطهر 220 هزار مترمربع است که حدود یکصد هزار مترمربع اختصاص به صحن زیارتی و 120 هزارمتر مربع مربوط به قسمت اداری است که سهم مازندران یک هزار متربع درنظر گرفته شده است.

اصغری ادامه داد: ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران، از ابتدای امسال تاکنون نصب کامل ستون و سقف اول را به پایان رسانده و عملیات ساخت ستون و طبقه دوم نیز با اعزام 30 متخصص مازندرانی ادامه دارد.

اصغری، تأمین منابع هزینه های بازسازی عتبات عالیات را از محل جمع آوری وجوهات و نذورات مردمی دانست و اضافه کرد: صحن حضرت زهرا (س) در سه طبقه در بخش های موزه، کتابخانه، اداری واطلاع رسانی، مهمانسرا، سرویس های بهداشتی و وضوخانه، پارکینگ اختصاصی و قدمگاه سجادیه ساخته می شود.

وی در مورد مشارکت مازندران در ساخت و بازسازی دیگر اماکن زیارتی عتبات و عالیات کشور عراق نیز گفت: چهار ورودی حرم امام حسین (ع ) از قبیل خرید سنگ و نصب پله توسط مردم مازندران صورت گرفته است.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران اضافه کرد: امسال نیز ساخت دو درب حرم مطهرعسگرین درسامرا با هزینه ای بالغ بر چهارمیلیارد ریال توسط ستاد مازندران درحال ساخت و بزودی نصب خواهد شد.

اصغری ازمردم مازندران خواست کمک های نقدی و غیرنقدی خود را به ستادهای عتبات عالیات شهرستانها در فرمانداریها و یا شماره حساب 1025 بانک ملی سیبا و شماره حساب 49/7878بانک سپه مرکزی ساری واربز کنند.