جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

مازندرانی ها سالی هفت هزار میلیارد ریال پول مکالمه تلفنی می دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندرانی ها سالی هفت هزار میلیارد ریال پول مکالمه تلفنی می دهند

استاندار مازندران گفت که مردم این خطه سالانه حدود هفت هزار میلیارد ریال پول مکالمه تلفن اعم از تلفن ثابت ، همراه و اینترنت می پردازند.

مازندرانی ها سالی هفت هزار میلیارد ریال پول مکالمه تلفنی می دهند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ربیع فلاح عصر سه شنبه در نشست شورای اداری مازندران که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور برگزار شد ، افزود : با وجود پرداخت این میزان برای مکاله تلفن ، هنوز میزان اشتغال و بهره گیری اقتصادی در این بخش مشخص نشده است.
وی ادامه داد : مازندران از لحاظ زیرساختی نیز رتبه دوم کشور را پس از تهران دارد و در دولت تدبیر و امید برای این بخش حدود 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شد.
نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت : همچنین 20 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان از حوزه فناوری اطلاعات هستند و باید با آموزش ، بهره گیری از این بخش برای اشتغال و کاهش نرخ بیکاری داشته باشیم.
وی با اشاره به اشتغال 62 هزار نفری بیکاران استان در سال گذشته ، ابراز امیدواری کرد که در سال جاری بخش زیادی از اشتغال این استان در حوزه فناوری اطلاعات صورت گیرد.
فلاح تک رقمی شدن نرخ بیکاری را از دستاوردهای مهم دولت در حوزه اشتغال در مازندران اعلام کرد و خواهان تداوم این روند شد.
رئیس شورای اشتغال مازندران گفت که در حالی نرخ بیکاری در این استان سه درصد کاهش و برای 62 هزار نفردر سال قبل اشتغال ایجاد شد که از لحاظ مالی سال سختی را دولت پشت سر گذاشته است.
فلاح با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در سال 96 ، خواهان افزایش رضایت مندی مردم برای حضور گسترده در پای صندوق های اخذ رای شد.