سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مازندرانی ها حدود 15 میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندرانی ها حدود 15 میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند

'محمد حسن اصغری' روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بخش زیادی از کمک های اهدایی مردم مازندران در سال جاری برای صحن حضرت زهرا(سلام الله علیها) درنجف اشرف و حرمین شریفین در سامرا اختصاص داده شده است.

وی افزود: میزان مشارکت وکمک های مردم مازندران برای تسریع در بازسازی اماکن زیارتی کشور عراق امسال حدود 20 درصد افزایش داشته و این درحالی بوده که کل کمک های مردم استان در سال گذشته هفت میلیارد و500 میلیون ریال بوده است.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران، ادامه داد: این استان در سال گذشته در میان استانهای کشور و شهرستان ساری در بین شهرستان های کشور، برتر شدند.

اصغری درخصوص طرح های بازسازی که به عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران، قرار داده شده، تصریح کرد: حدود یکهزار متر مربع ساخت صحن حضرت زهرا(سلام الله علیها) در نجف اشرف به عهده ستاد عتبات عالیات مازندران در سال گذشته بود که به پایان رسید و در سال جاری نیز این ستاد، نسبت به ساخت آن اقدام می کند.

وی ادامه داد: ساخت صحن حضرت زینب(سلام الله علیها) در کربلا توسط ستاد عتبات عالیات مازندران از اربعین آغاز می شود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران، اضافه کرد: این ستاد همچنین درنظر دارد در ساخت صحن حضرت زینب(سلام الله علیها) و حضرت رقیه(سلام الله علیها) در سوریه نیز اقدام کند و بازسازی حرمین امامین عسکریین هم در برنامه غیررسمی این ستاد قرار دارد.

اصغری تصریح کرد: امسال حدود 75 نفر نیروی متخصص کاری برای بازسازی حرم هایی که نیاز به بازسازی دارند مانند کربلا، نجف و سامرا از استان مازندران اعزام شدند.

وی یادآورشد: مقدار هفت تن برنج نیز از سوی مردم مازندران از سوی این ستاد جمع آوری شد.

{jcomments off}