جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

مازندرانی‌ها 33 میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندرانی‌ها 33 میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران از جمع‌آوری حدود 33 میلیارد ریال کالا، وجه نقد و خدمات برای بازسازی عتبات عالیات از سوی مردم این استان خبر داد.

مازندرانی‌ها 33 میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محمد حسن اصغری ظهر امروز در نشست تصمیماتی ستاد بازسازی عتبات و عالیات این شهرستان در فرمانداری ویژه آمل، اظهار کرد: برای بازسازی عتبات هم‌اکنون یک جلد کتاب در دست چاپ است و در آینده نزدیک پس از انتشار در اختیار مسؤولان شهرها قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این کتاب وضعیت کمک‌رسانی شهرستان‌ها برای عتبات عالیات لحاظ شده و برای اطلاع‌رسانی در اختیار مسؤولان قرار می‌گیرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با تأکید بر مشارکت همه مردم و مدیران در امر بازسازی عتبات عالیات و توجه لازم به این مسئله، تصریح کرد: عملیات بازسازی و ترمیم عتبات عالیات با توجه به الطاف خداوندی در حال سرعت گرفتن است.

این مسؤول با اعلام اینکه عملیات ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا (س) از سال 1391 در کشور آغاز شد، ادامه داد: فاز نخست این عملیات عظیم سال گذشته پایان یافت و ساخت فاز دوم آن در دست اقدام بوده تا در عید غدیر سال جاری افتتاح شود.

اصغری با اشاره به همکاری ساخت حرم مطهر امام حسین (ع) از نقاط مختلف جهان، یادآور شد: انتظار می‌رود تا تولیدکنندگان و افراد توانمند استان در امور ساخت عتبات عالیات بیشتر از گذشته تلاش داشته باشند.

وی با گلایه از عدم اطلاع‌رسانی مطلوب از سوی دستگاه‌ها و نهادها برای کمک‌رسانی مردمی به ساخت عتبات عالیات، تصریح کرد: آمل از شهرهای شاخص در عرصه‌های تاریخی، فرهنگی و مذهبی است و جای گرفتن آن در ردیف‌های آخر اسامی شهرهای یاری‌رسان به بازسازی عتبات عالیات مطلوب نیست.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با اعلام اینکه آملی‌ها بیش از یک میلیارد ریال طی سال گذشته برای بازسازی عتبات عالیات به‌صورت وجه نقد کمک‌رسانی داشتند، بیان کرد: امید داریم سالیانه مبلغ 2 میلیارد ریال از سوی آملی‌ها برای بازسازی عتبات عالیات جمع‌آوری شود.

این مسؤول با اشاره به جمع‌آوری بیش از 30 میلیارد ریالی کمک برای بازسازی عتبات عالیات در مازندران به صورت سالیانه، ادامه داد: تعهد مازندران در سال گذشته برای بازسازی عتبات عالیات بیش از 28 میلیارد ریال بود که در این بین بیش از 30 میلیارد ریال وجه نقد، بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال جواهرات و بیش از یک میلیارد ریال کالا جمع‌آوری شد.

اصغری با تأکید بر جمع‌آوری حدود 33 میلیارد ریال کالا، وجه نقد و خدمات برای بازسازی عتبات عالیات از سوی مردم مازندران، گفت: مازندران از سه سال گذشته تاکنون از استان‌های شاخص در زمینه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در این بخش بوده است هر چند مردم این استان 2 هزار و 410 تخته فرش به عتبات عالیات هدیه دادند.

وی با اعلام تعمیر 2 هزار و 400 متر از صحن حضرت زهرا (س) در عراق، افزود: برای ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در مازندران 7 میلیارد و 200 میلیون تومان وجه نقد جمع‌آوری شد که این میزان با جواهرات و کالا اهدایی به بیش از 8 میلیارد تومان می‌رسد.

اصغری با تأکید بر فعالیت 900 نیروی کار برای بازسازی و ساخت عتبات و عالیات در عراق، گفت: میزان 124 مترمربع از ساخت صحن حضرت زهرا (س) به مردم آمل اختصاص یافت که اقدامات خوبی برای این مهم انجام شد.