جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مازرونی شو - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مازرونی شو

تهیه کننده:مهدی وحیدی
تصویربرداران:علی اعظم جعفر نژاد قمی-علی پارسی نژاد-تقی قاسم پور
نور:تقی قاسم پور
مجری:حمید شفاهی
کارگردان:فردین بیطرف
منشی صحنه:عالیشاه
تدوینگر:احسان فقیهیان
گزارشگر:اسدی-رضا نژاد
نویسنده:صادق علی رنجبر
صدابردار:سید محمود موسوی-حسین شاملی

حضرت فاطمه‌الزهرا (سلام‌الله علیها) همانکه با آمدنش فضای هستی را پراز عطر الهی نمود همان کسی که محور اهل کسا و خیر کثیر الهی و سرچشمه یازده اقیانوس بی کران معرفت است مادر یازده خورشید هدایت؛ فاطمه برتر از آن است که مدح او در لغات بگنجد و بهترین جملات در مقابل عظمت او قاصرند. فاطمه مادری است که پرچم حمایت از ولایت را در پهنه پهناور گیتی به تلألوء در می‌آورد. در روز میلاد زهرای مرضیه جلوه‌های ناب و حیاتی آن عنصر ملکوتی و وجود ممتار فرصت مجددی برای بازشناسی و تبیین می‌یابد، تا زنان و مردان حق‌طلب و عدالت‌جوی عالم، الگوی بی‌همتای خود را بازشناسند.
معمارکبیر انقلاب اسلامی که خود از خیر کثیر کوثر و از سلسلۀ وجود مبارک مرضیه الهی منشأ گرفته و از آبشخور عرفان فاطمی بهره‌ها برده است، با انقلاب الهی خویش، زمینه توجه به الگوی فاطمی و تجلی‌بخشی از آن عظمت‌ها را فراهم آورد که همه شعارهای پوشالی و ظاهرپرستانه و نسخه‌های ناقص و غلط فمینیستی در برابر عظمت آن رنگ باختند و بر همه‌ی آنها برای همیشه تاریخ خط بطلانی تاریخی کشید. انقلاب اسلامی ایران نیز با درایت و تیزبینی امام راحل «رحمة‌الله علیه» در تغییر نگاه غالب و غلط دنیا به‌ویژه جهان غرب به زن که نگاهی ابزاری، سلطه‌طلبانه و لذت جویانه از او بود و زن را وسیله چپاول و غارت به نفع نظام لیبرال سرمایه‌داری می‌دانست، نقشی اساسی ایفا نموده است و زن را به‌عنوان یک انسان آزاد، مستقل، متفکر و مکمل و در کنار مرد معرفی نمود.
امروز، زنان ایران اسلامی در پرتو آموزه‌های ارزنده آن یگانه، عالی‌ترین حضور و تأثیر را در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی، سیاسی، اقتصادی، علمی، تکنولوژی و غیره به منصه ظهور رسانده و الگوی صحیح زن بودن و افتخار نمودن به این موهبت الهی را به جهانیان ارائه نمودند. نقش مادران شهدا و جانبازان و زنان رزمنده در روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و پایداری نظام، نقشی بی‌بدیل، مهم و تأمل‌انگیزی بوده و در این میان مادران به‌عنوان سکانداران کیان خانواده و تربیت نسل‌های بالنده گل سرسبد این نهضت عظیم الهی هستند.

شبهای بلند پاییز و زمستان فرصتی است برای دور هم جمع شدن و و شب نشینی های شبانه و تلویزیون در سالهای اخیر سعی کرده به اشکال مختلف اوقات فراغت شبانه مخاطبان را پر کرده  و جایی برای خود در این شب نشینی ها باز کند.حال این حضور تلویریون یا در قالب سریالهای تلویریونی یا گپ شوها و برنامه های گفتگو محور،مسابقات و یا جنگ های شبانه رنگارنگ بوده که توسط شبکه ها و کانالهای تلویزیونی گوناگون داخلی و خارجی در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر طراحی می شوند تا هر یک سهم خود را از اوقات فراغت مخاطبان بردارند. این گوناگونی به لحاظ در نظر گرفتن سلائق متنوع مخاطبان خاص هر شبکه طراحی شده اند. شاید عده ای علاقمند گفتگو باشند ،برخی برنامه های طنز را دوست داشته باشند و بعضی هم به مسائل اجتماعی و چالشی و یا مسائل فرهنگی و هنری علاقمند باشند. در این شرایط هر کدام از برنامه ها نظر عده ای را جلب می کنند و این حرکتی در راه رسیدن به رسانه ای مخاطب سالار است که سعی دارد به خواست مخاطبان خود توجه کند.
اما آنچه به نظر می رسد برنامه ی شبانه ای می تواند موفق باشد که فاکتور های به اثبات رسیده ای را در تولید و اجرای برنامه رعایت کرده باشد.که مهمترین آن استفاده از نظریات و خواسته های مردم و مخاطبان بومی در نظر سنجی ها ست که این مسئله می تواند با نیاز سنجی مخاطبان نیز ترکیب شود تا پیشاپیش به طراحی ایتم ها و فرمهای برنامه ای مناسب و مخاطب پسند پرداخته شود.واین یعنی اینکه تلویزیون نیز مخاطبان بومی خود را ببیند همانگونه که آنان تلویزیون را می بینند.
در این برنامه یک نفر مجری اصلی و محوری برنامه است که بخش های مختلف برنامه را به هم متصل می کند .
اولویت زبان برنامه و مجریان با گویش محلی می باشد و برنامه با پرداختن به موضوعات و رویدادهای روز استان و بهره گیری از ارتباطات پیامکی ،تلفنی و تعامل هدفمند با شبکه های اجتماعی و بهره گیری از قابلیتهای آنها ،زنده بودن آن توجیه می شود.
آیتمهای این برنامه عبارتند از: آرم شروع -پلاتو مجری-وله-گزارش-آشپزی محلی -آواها و نواها -مازندران شناسی.

 

سال تولید: 1398