سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مازرونی شو - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مازرونی شو

تهیه کننده:مهدی وحیدی
تصویربرداران:علی اعظم جعفر نژاد قمی-علی پارسی نژاد-تقی قاسم پور
نور:تقی قاسم پور
مجری:حمید شفاهی
کارگردان:فردین بیطرف
منشی صحنه:عالیشاه
تدوینگر:احسان فقیهیان
گزارشگر:اسدی-رضا نژاد
نویسنده:صادق علی رنجبر
صدابردار:سید محمود موسوی-حسین شاملی

شبهای بلند پاییز و زمستان فرصتی است برای دور هم جمع شدن و و شب نشینی های شبانه و تلویزیون در سالهای اخیر سعی کرده به اشکال مختلف اوقات فراغت شبانه مخاطبان را پر کرده  و جایی برای خود در این شب نشینی ها باز کند.حال این حضور تلویریون یا در قالب سریالهای تلویریونی یا گپ شوها و برنامه های گفتگو محور،مسابقات و یا جنگ های شبانه رنگارنگ بوده که توسط شبکه ها و کانالهای تلویزیونی گوناگون داخلی و خارجی در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر طراحی می شوند تا هر یک سهم خود را از اوقات فراغت مخاطبان بردارند. این گوناگونی به لحاظ در نظر گرفتن سلائق متنوع مخاطبان خاص هر شبکه طراحی شده اند. شاید عده ای علاقمند گفتگو باشند ،برخی برنامه های طنز را دوست داشته باشند و بعضی هم به مسائل اجتماعی و چالشی و یا مسائل فرهنگی و هنری علاقمند باشند. در این شرایط هر کدام از برنامه ها نظر عده ای را جلب می کنند و این حرکتی در راه رسیدن به رسانه ای مخاطب سالار است که سعی دارد به خواست مخاطبان خود توجه کند.

اما آنچه به نظر می رسد برنامه ی شبانه ای می تواند موفق باشد که فاکتور های به اثبات رسیده ای را در تولید و اجرای برنامه رعایت کرده باشد.که مهمترین آن استفاده از نظریات و خواسته های مردم و مخاطبان بومی در نظر سنجی ها ست که این مسئله می تواند با نیاز سنجی مخاطبان نیز ترکیب شود تا پیشاپیش به طراحی ایتم ها و فرمهای برنامه ای مناسب و مخاطب پسند پرداخته شود.واین یعنی اینکه تلویزیون نیز مخاطبان بومی خود را ببیند همانگونه که آنان تلویزیون را می بینند.
در این برنامه یک نفر مجری اصلی و محوری برنامه است که بخش های مختلف برنامه را به هم متصل می کند .
اولویت زبان برنامه و مجریان با گویش محلی می باشد و برنامه با پرداختن به موضوعات و رویدادهای روز استان و بهره گیری از ارتباطات پیامکی ،تلفنی و تعامل هدفمند با شبکه های اجتماعی و بهره گیری از قابلیتهای آنها ،زنده بودن آن توجیه می شود.
آیتمهای این برنامه عبارتند از: آرم شروع -پلاتو مجری-وله-گزارش-آشپزی محلی -آواها و نواها -مازندران شناسی.

 

 

سال تولید: 1398


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ