مازرونی ونگ

عنوان برنامه ای ترکیبی –نمایشی می باشد که هر روز و به صورت یک هفته در میان  به تهیه کنندگی علی صادقی و فرهاد قلی نژاد از ساعت 19:00-17:00  با هدف تفریحی-سرگرمی  ،به صورت زنده از صدای مرکز مازندران پخش می شود.
امروزه طنز نیاز همه ی خانواده هاست و مقوله ی فانتزی نیست و امری ضروری و واجب است. طنز یکی از ژانرها و گونه های برنامه سازی در رادیو و تلویزیون است که موجبات انبساط خاطر مخاطبان را فراهم میکند با نقد طنز آمیز مسایل اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و سیاسی اعتماد مخاطب به رسانه بیشتر می شود.
اجزای برنامه :
این برنامه در چند بسته و آیتم تولیدی و زنده تهیه و پخش می شود از جمله:
1-نمایش زنده : درهربرنامه حداقل یک بخش نمایشی زنده لحاظ می شود که بوسیله ی مجریان برنامه با گرفتن تیپ های ثابت اجرا می شود قصه بین یک رییس و مشاور اوست ؛ مشاور عمه ی آقای رییس است و بر اساس موضوع ماجرای بین شان اتفاق می افتد.
2-نمایش ضبطی:یک بخش نمایشی تولیدی هم در نظر گرفته شده که بر اساس موضوع توسط دونفر از بازیگران واحد نمایش اجرا می شود.
3-متن: متن برنامه طنز و جدی است. وزن اصلی متن مطالب طنز آمیز براساس موضوع برنامه ست البته مطالب آزاد طنز هم در نظر گرفته شده است .گاه به ضرورت متون کلاسیک از منابعی چون گلستان سعدی و امثال حکم دهخدا –مرزبان نامه و کلیله و دمنه و کشکول جامی و جوامع الحکایات عوفی و ...خوانده می شود.
4-گزارش: گزارشهای برنامه دو بخش دارد؛ جدی و طنز .گزارشهای جدی براساس موضوع از مردم گرفته می شود و گزارشهای طنز هم با مسئولان و چهره ها و کارشناسان گفت و گو می کند. در هر برنامه دو تا سه بخش گزارشی موضوعی و یک بخش گزارش طنز هم پخش می شود تلاش میشود در بعضی از گزارشها هم با مردم شوخی شود تا جذاب تر شود.
5-حضور مردم : مشارکت مردم در برنامه از طریق تلفن و پیامک است.
6-موسیقی : تلاش میشود از انواع موسیقی ها بخصوص پر شتاب و پر تحرک در این برنامه استفاده شود. پخش موسیقی های باکلام و بی کلام از سراسر کشور هم مد نظر است بویژه موسیقی های مازندرانی. لابلای برنامه هم آنونس های تبلیغاتی برنامه پخش می شود.
7-کارشناس: در برخی از برنامه ها که احتیاج است تا کارشناسی به تشریح موضوع بپردازد از حضور کارشناس به صورت تلفنی بهره گرفته خواهد شد
 

 

Loading the player...
عوامل تولید:

عوامل برنامه آقای صادقی:
کارگردان:لیلا تورانی
نویسنده:صادقی
گویندگان:رحمان قدمی-لیلا تورانی
گزارشگر:سلمانپور
صدابرداران: رضا میرقربان نژاد،مهدی اوشیب نتاج،شهرام حق شناس،حسن نژاد احمد،سامی یوسفی
عوامل برنامه آقای قلی نژاد:
نویسنده:مجید محمدی
گویندگان:مجید محمدی-محمدی نژاد
گزارشگر:محمد خانی
صدابرداران: رضا میرقربان نژاد،مهدی اوشیب نتاج،شهرام حق شناس،حسن نژاد احمد،سامی یوسفی

تاریخ تولید: 1394


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو