جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

مادرمه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مادرمه

تهیه کننده:مهدی وحیدی

کارگردان:مهدی بوی افراز

صدابرداران:سید محمود موسوی-نورالله طور سوادکوهی

مادرمه آغاز سال جدید هجری شمسی امسال با سالهای دیگر کاملاً متفاوت است خصوصاً لحظات معنوی تحویل سال جدید که متاثر است به سالروز شهادت امام راستین و پیشوای دهم امام هادی (ع) است و بی شک لحظات معنوی آغاز سال جدیدی با زمزمه نمودن یاد و نام ائمه راستین چه در ایام شهادت و چه در ایام ولادت  خصوصاً تحویل و آغاز سال جدید موجب احیا شدن فضای معنوی گردد .
مادرمه در فرهنگ مردم مازندران از غرب تا شرق استان متفاوت است به مفهوم حضور یک انسان خوش قدم با نفس الهی که طینت و سرشت  پاکی برخوردار باشد که معمولاً با قرآن و شاخه گل و همچنین با ظرف بلورینی از آب می باشد که وارد خانه می شود لذا سال 97 با یاد و نام ائمه خصوصاً امام هادی (ع) فضای خانه و خانه دل عطر اگین می شود تا مشمول دعای یا مقلب القلوب و الابصار ...  حول حالنا الی احسن الحال شویم و حول الحالی  که بی شک متاثر و خوشبو به نام مبارک امام معصوم خصوصاً امام هادی (ع) باشد . 

این برنامه سعی دارد با آیتمهای متنوع و با حضور مهمانان و مجریان و گزارشگران مدعو به مناسبت سال جدید و تلاش یکساله آنان در اجرای رسانه استانی و فرا استانی لحظات ناب و خاطره انگیزی را به تصویر بکشاند .
بهره گیری از پتانسیل های موجود استان خصوصاً در عرصه رسانه استانی و همچنین به تصویر کشاندن توفیقات استان بخشی از این لحظات ناب می باشد.
 

سال تولید: 1397


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ