جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

لزوم کار زیربنایی قوی در معرفی حماسه 6 بهمن آمل/2 انبار مهمات حماسه جنگل هنوز کشف نشد - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم کار زیربنایی قوی در معرفی حماسه 6 بهمن آمل/2 انبار مهمات حماسه جنگل هنوز کشف نشد

مسؤول هیأت رزمندگان اسلام در آمل گفت: تاکنون کار زیربنایی قوی در زمینه معرفی حماسه اسلامی ششم بهمن آمل شکل نگرفته است.

لزوم کار زیربنایی قوی در معرفی حماسه 6 بهمن آمل/2 انبار مهمات حماسه جنگل هنوز کشف نشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، فریدون علیپور امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات با محوریت برگزاری هفته گرامی‌داشت حماسه اسلامی ششم بهمن سال 1360، اظهار کرد: آملی‌ها در هر برهه از زمان نقش‌آفرینی زیادی در حمایت از انقلاب اسلامی و حفاظت از اسلام داشتند.

وی افزود: تاکنون کار زیربنایی قوی در زمینه معرفی حماسه اسلامی ششم بهمن آمل شکل نگرفته است.

مسؤول هیئت رزمندگان آمل تصریح کرد: دیدار مردم آمل با رهبر معظم انقلاب به‌مناسبت گرامی‌داشت حماسه اسلامی ششم بهمن و تقدیم 41 شهید در راه حفظ انقلاب و اسلام از خواسته‌های به حق همشهریان است.

این مسؤول با اشاره به اینکه اگر مردم تبریز، اصفهان، قم و ورامین با رهبر معظم انقلاب در سالروز قیام خونین‌شان دیدار دارند نشان از اهتمام و همت همه مسؤولان آنها دارد، بیان کرد: در این زمینه همه مسؤولان شهری و استانی پای کار نیستند.

علیپور با تأکید بر اینکه نیاز است تا حماسه ششم بهمن در سطح کشور آنالیز شود، اظهار کرد: این حماسه باید برای درس‌آموزی نسل جوان و نوجوان در کتاب‌های درسی گنجانده شود زیرا امام امت با قدردانی از مردم این دیار در وصیت‌نامه سیاسی الهی خود برای همیشه نام آمل را در تاریخ ماندگار و جاوید کرد.

وی با اعلام اینکه بسیاری از جوانان در مدارس و دانشگاه‌ها از چگونگی حماسه اسلامی آمل خبر ندارند، ادامه داد: باید در این زمینه ریشه‌ای کار شده تا همه مردم حماسه مردم آمل را بشناسند.

مسؤول هیأت رزمندگان اسلام در آمل افزود: مردم این شهرستان با تقدیم 41 شهید و ساخت بیش از یک‌هزار سنگر از اسلام و مذهب شیعه دفاع کردند زیرا کمونیست‌ها قصد نابودی اسلام را داشتند و می‌خواستند در آمل پرچم برافراشته و سرزمین علویان را از بین ببرند.

این مسؤول با بیان اینکه افراد حاضر در جمع کمونیست‌ها در ارتباط با عوامل آمریکایی، اتحادیه شوروی و دیگر کشورهای استکباری بودند، بیان کرد: بعد از حماسه ششم بهمن نزدیک به دو سال در جنگل کمونیست‌ها به‌دنبال دشمنی بودند و دست از سر ما بر نمی‌داشتند.

علیپور با اشاره به اینکه بعد از حماسه ششم بهمن 24 نفر از کمونیست‌ها محاکمه شدند ولی بعد از هشت ماه دوباره برخی افراد در ارتفاعات جنگلی شیمیکوه مستقر شدند تا با جذب نیرو و لشگرکشی به شهر بیایند، تصریح کرد: باید این حماسه بیشتر از گذشته به مردم شناسانده شود.

وی با بیان اینکه قبل از ششم بهمن سال 1360 کاروان نظامی توسط دشمن به راه افتاد، خاطرنشان کرد: پیروزی مردم آمل در ششم بهمن معجزه بود تا انقلاب اسلامی زنده بماند.

مسؤول هیأت رزمندگان اسلام در شهرستان آمل ادامه داد: علاوه بر درگیری تن به تن در حماسه جنگل، در اعترافات جنگلی‌ها بیان شد که چهار انبار مهمات در دل جنگل جاسازی شده که دو انبار کشف شده و هنوز دو انبار دیگر ناشناخته است.

علیپور با اشاره به اینکه حمله به آمل در حماسه ششم بهمن از طوفان‌های مهلک بر پیکر شیعه و اسلام بود، گفت: در این مهم معجزه الهی جلوی این طوفان مهلک را گرفت.