جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

لزوم همکاری دستگاه‌های فرهنگی در برگزاری جشنواره «لیلم» مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم همکاری دستگاه‌های فرهنگی در برگزاری جشنواره «لیلم» مازندران

مدیرکل اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه جشنواره «لیلم» فرصت بسیار مناسبی برای معرفی فرهنگ مازندران است، گفت: دستگاه‌های مرتبط، نهایت همکاری را در برگزاری مناسب جشنواره داشته باشند.

لزوم همکاری دستگاه‌های فرهنگی در برگزاری جشنواره «لیلم» مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عیسی قاسمی طوسی پیش از ظهر امروز در نشست نمایندگان سازمان‌های مرتبط در برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: جشنواره موسیقی بومی مازندران با عنوان «لیلم» فرصت مناسبی در معرفی هویت، فرهنگ و هنر مازندران به دیگر اقوام کشور است.

وی با اشاره به زمان برگزاری جشنواره که مقارن با تابستان و سفرهای تابستانه است، افزود: با توجه به اینکه این جشنواره فضای موسیقایی بسیار پرباری در استان ایجاد می‌کند و فرهنگ و آداب و رسومِ بومی و اصیل اقوام مختلف را به نمایش می‌گذارند، می‌تواند گردشگران بسیاری را به خود جذب کند.

مدیرکل اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه مازندران از موسیقی بسیار غنی و تبارمندی برخوردار است و باید از این فرصت برای معرفی فرهنگ و موسیقی استان، بهره برد، گفت: دستگاه‌های مرتبط، نهایت همکاری را در برگزاری مناسب جشنواره داشته باشند.

در ادامه این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تاکید بر بهره‌گیری از توانمندی ادارات گوناگون در برگزاری هرچه بهتر جشنواره، اظهار کرد: معرفی لباس و موسیقی بومی مازندران ازجمله مواردی است که در این جشنواره به آن توجه ویژه شده است.


احد جاودانی گفت: برای همکاری گسترده هنرمندان استان، برگزاری این جشنواره به بخش خصوصی، شرکت فرهنگی هنری نسیم مهرآوا سپرده شد.


گفتنی است دبیرخانه جشنواره با شماره تلفن 01133350703 و رایانامه info@lilemfest.com آماده پاسخگویی به سوالات متقاضیان است.

کانال تلگرامِ جشنواره به آدرسِ https://telegram.me/lilemfestival برای دریافت اخبار و حواشی معرفی می‌شود.