جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

لزوم فعال‌شدن گشت نامحسوس در عرصه امنیت اقتصادی - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم فعال‌شدن گشت نامحسوس در عرصه امنیت اقتصادی

امام جمعه شهرستان نور خواستار راه‌اندازی و فعال شدن گشت نامحسوس در عرصه امنیت اقتصادی شد و گفت: مسؤولان باید با استفاده از نیروی انتظامی یا سپاه این نیاز را برطرف کنند.

لزوم فعال‌شدن گشت نامحسوس در عرصه امنیت اقتصادی

به گزارش خبرگزاری فارس از نور، حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های امروز نماز جمعه در مصلی الغدیر این شهرستان، اظهار کرد: ماه رجب ماه دعا، توبه، استغفار و رحمت الهی رو به پایان است و هر کس این ماه را درک کرد و خدا را خواند، خداوند هم او را اجابت کرد و آماده مهمانی حضرت حق در ماه رمضان شده است.

وی با اشاره به سالروز تاسیس بسیج سازندگی در سپاه، اظهار کرد: یکی از دستورات رهبر معظم انقلاب برای محرومیت‌زدایی و حضور در کار عمرانی در این مناطق تاسیس بسیج سازندگی بود که خدمات فراوانی را شاهد هستیم و این خدمات همچنان ادامه دارد.

امام جمعه شهرستان نور به دیگر مناسبت‌ها از جمله هفته هلال احمر، هفته شورا و هفته معلم اشاره و با انتقاد از عدم حضور این اقشار در نماز جمعه، تصریح کرد: این اقشار و مسؤولان باید ضمن حضور در نماز جمعه با ‌استفاده از تریبون نماز جمعه به مردم گزارش کار و برنامه ارائه کنند.

وی به ایام و اعیاد پیش‌رو اشاره کرد و ادامه داد: باید با تأسی از امامان معصوم (ع) و وفاداری بزرگ جانباز کربلا، در راه حفظ اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی از ولی‌فقیه زمان اطاعت کنیم و وفادار و ولایت‌پذیر باشیم.

امیری‌ارجمند با اعلام اینکه خلیج فارس ایران جایگاه همیشگی حضور ایران، ایرانی و دلاورمردان‌مان است، تصریح کرد: آمریکا حق ندارد بگوید چرا اینجا رزمایش انجام می‌دهید، این در حالی است که خود با هزاران کیلومتر فاصله در این منطقه حاضر می‌شود و برای دیگران تعیین‌تکلیف می‌کند.

وی دست‌درازی به اموال ایران به بهانه‌های مختلف توسط آمریکا را محکوم کرد و افزود: اینکه آمریکا هر چیزی را بهانه کند منطقی نیست و مسؤولان دیپلماسی و حقوق بین‌الملل باید مانع این دست‌درازی‌ها شوند و حقوق ملت ایران را برگردانند.

امام جمعه شهرستان نور به برخی انتقاد‌ها از راه‌اندازی گشت‌های نامحسوس نیروی انتظامی در تهران که بحث تذکر لسانی امر به معروف را دارند اشاره کرد و ادامه داد: این اقدام باید حمایت شود و نباید تخریب کرد و باید اشکالات را باید رفع کرد.

وی خواستار راه‌اندازی و فعال شدن گشت نامحسوس در عرصه امنیت اقتصادی شد و بیان کرد: مسؤولان باید با استفاده از نیروی انتظامی یا سپاه این نیاز را برطرف کنند.

امیری‌ارجمند با انتقاد از پرداخت نکردن وام ازدواج 10 میلیون تومانی به زوج‌های جوان و در شرف ازدواج، ادامه داد: این دستور دولت به نتیجه نرسیده و بانک‌ها این را نمی‌پذیرند، در حالی‌که رسانه‌ای و اعلام عمومی کردند، مردم امیدوار شدند، اگر چه این مبلغ بسیار ناچیز است.

وی با اشاره به اینکه اگر بانک‌ها یک سوم وامی که به کارمندهای خود می‌دهند را کم کنند وام ازدواج را می‌توانند پرداخت کنند، گفت: سود بانکی باید به صفر برسد ولی با همین وام با سود 28 درصد و سخت‌گیری در روند دریافت وام به طور علنی مانع پرداخت تسهیلات به مردم می‌شوند.