سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

لزوم فعالیت انتخاباتی رسانه‎ها و کاندیداها در موعد مقرر - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم فعالیت انتخاباتی رسانه‎ها و کاندیداها در موعد مقرر

دادستان و دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی بهشهر، گفت: فعالیت رسانه‎ها و نامزدهای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در بحث انتخابات باید در موعد مقرر باشد و قبل از آن تخلف محسوب می‎شود.

لزوم فعالیت انتخاباتی رسانه‎ها و کاندیداها در موعد مقرر

علی صداقت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر با اشاره به فرا رسیدن ایام انتخابات و نقش اصلی رسانه‌های جمعی از جمله مطبوعات در روشن ساختن افکار عمومی و بالا بردن سطح معلومات و دانش مردم، اظهار کرد: برخی از کاندیداها از زمان تایید صلاحیت خود در مطبوعات یا سایر فضای حقیقی و مجازی به‌عناوین مختلف از جمله نصب بنر، پلاکارد، تراکت، پیامک، مصاحبه و چاپ عکس یا درج مطالب با مضمون‌های مربوط به انتخابات له یا علیه نامزدهای انتخاباتی در غیر از زمان تعیین شده قانونی تبلیغات انتخاباتی، اقدام به امر تبلیغات می‌کنند.

وی بیان کرد: براساس ماده دو و 56 قانون مطبوعات هرگونه فعالیت تبلیغاتی از سوی جراید منتفع از یارانه دولتی ممنوع و جرم تلقی می‎شود.

دادستان بهشهر گفت: براساس مواد 26، 25 و 27 آیین‌نامه اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مواد 64، 59، 56 و 83 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و مواد دو و 35 قانون مطبوعات قابلیت پیگیری قضایی و حتی تعطیلی مطبوعات را در پی دارد.

صداقت بیان کرد: ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی شهرستان بهشهر ضمن رعایت اصل بی‌طرفی و پیشگیری لازم درباره وقوع جرایم انتخاباتی، به کاندیداها و صاحبان مطبوعات و جراید، توصیه کرده تا از هرگونه فعالیت تبلیغات انتخاباتی قبل از موعد مقرر قانونی خودداری کنند.

دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی بهشهر در پایان گفت: در صورت مشاهده، بدون توجه به هر نوع جناح سیاسی و بدون اغماض برابر قانون برخورد لازم اعمال می‎شود.

به گزارش فارس، براساس اعلام ستاد انتخابات کشور، زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات از 29 بهمن‎ماه تا پنجم اسفندماه است.