جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

لزوم ساماندهی قاچاق کالا برای موفقیت در اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم ساماندهی قاچاق کالا برای موفقیت در اقتصاد مقاومتی

دبیر اتاق تعاون مازندران گفت: برای موفقیت در اجرای اقتصاد مقاومتی باید مسئله قاچاق کالا به صورت جدی ساماندهی شود.

لزوم ساماندهی قاچاق کالا برای موفقیت در اقتصاد مقاومتی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علاالدین ربیعی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی اقتصاد مقاومتی در اتاق بازرگانی استان، با اشاره به اینکه دنیا در جنگ تحمیلی بسیج شد که کشور ما را به انزوا بکشاند، اظهار کرد: در حال حاضر جنگ اقتصادی بر علیه کشور ما شروع کردند و تنها به نابودی ما در این جنگ رضایت می‎دهند و اگر به صورت جدی در این ارتباط ورود پیدا نکنیم همه مردم دچار خسران می‎شوند.

دبیر اتاق تعاون مازندران با بیان اینکه اجرای اقتصاد مقاومتی باید به صورت همگانی در کشور اجرا شود، خاطرنشان کرد: در اطراف کشور ایران 400 میلیون جمعیت زندگی می‎کنند، اگر تولیدات کشور به مرحله‌ مناسبی برسد می‎توانیم از این ظرفیت برای رفع نیازمندی‎های کشور و سایر کشورهای همسایه استفاده کنیم.

این مسئول با اعلام اینکه مسئله قاچاق کالا باید به صورت جدی در کشور حل شود، افزود: عوامل پشت پرده قاچاق باید به خوبی شناسایی شوند.

ربیعی با اعلام اینکه برخی از دست‌اندرکاران برنامه جدی برای مبارزه با قاچاق کالا ندارند، یادآور شد: در سال گذشته بحث قاچاق میوه به کشور مطرح بود، سئوال اینجاست آیا می‌شود میوه را بدون برنامه‌ریزی شده وارد کشور کرد.

وی در پایان گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید به صورت همه‌جانبه برای رفع موانع تولید در کشور گام برداشت.