جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

لزوم ساماندهی سرویس مدارس دانش‌آموزان آملی قبل از آغاز مهر - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم ساماندهی سرویس مدارس دانش‌آموزان آملی قبل از آغاز مهر

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، سید جعفر رسولی صبح امروز در جمع تعدادی از مسئولان آموزش و پرورش این شهرستان گفت: مسئولان نهاد تعلیم و تربیت در آمل باید از هم‌اکنون امکانات لازم مدارس شهرستان برای ورود دانش‌آموزان در مهرماه را فراهم کنند چراکه تابستان فرصت بسیار خوبی برای انجام این امور است.

وی با اشاره به چگونگی جابه‌جایی دانش‌آموزان از خانه به مدرسه در سال تحصیلی جدید تصریح کرد: باید در زمینه سرویس‌های مدارس هم‌اکنون افراد متعهد و شایسته شناسایی شوند تا فرزندان و دانش‌آموزان را به دست رانندگانی بسپاریم تا در تردد آن‌ها مشکلی ایجاد نشود.

تغییر و تحول در مدارس با آغاز مهرماه مشاهده شود

رسولی با تاکید بر اینکه نباید حمل و نقل دانش‌آموزان به صورت سنتی انجام شود، گفت: باید ظرفیت سرویس‌ها مشخص شده و این مسئله توسط مسئولان مدیریت شود.

این مسئول با اعلام اینکه شورای آموزش و پرورش نیز باید کمک‌کار این اداره باشد، خاطرنشان کرد: این شورا حلقه واسط بین مردم و مسئولان است.

وی امر بانشاط‌سازی، زیباسازی، مرمت، رنگ‌آمیزی و نوسازی مدارس شهری و روستایی را از مهم‌ترین اقدامات برای آغاز سال تحصیلی جدید دانست و عنوان کرد: در زمینه ساخت و مرمت سرویس‌های بهداشتی مدارس نیز باید توجه خاصی شود.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل با بیان اینکه باید تغییر و تحول را در سطح مدارس با آغاز مهرماه شاهد باشیم، اظهار کرد: در روستاها، بخشداران، شوراهای اسلامی و دهیاران کمک‌حال آموزش و پرورش باشند و در امر مرمت و بهسازی مدارس دست یاری به مسئولان بدهند.

وی ایام تعطیلات تابستان را بهترین فرصت برای بازسازی مدارس برشمرد و در پایان گفت: مدیران و معلمان نیز جنبه نظارتی و کیفیت‌بخشی در افزایش علم و فرهنگ دانش‌آموزان را ایفا کنند.