سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

لزوم ساخت 60 مسجد بین‌راهی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم ساخت 60 مسجد بین‌راهی در مازندران

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران خواستار ساخت 60 مسجد بین‌راهی در مناطق جانمایی در استان شد.

لزوم ساخت 60 مسجد بین‌راهی در مازندران

حجت‌الاسلام عباس‌علی ابراهیمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تمهیدات لازم برای بهره‌برداری از 9 مسجد بین‌راهی در مازندران انجام شده است، گفت: در مسیر فیروزکوه تا پل‌سفید یک مسجد بین‌راهی با نام امام علی (ع) در حال استفاده است و کلنگ ساخت مسجد بین‌راهی جوادالائمه در مسیر پل‌سفید به تهران در منطقه ارفع‌ده بر زمین زده شد.

وی با بیان اینکه مسجد بین‌راهی جوادالائمه با زمین اهدایی شکرالله چهره‌نما و پرداخت هزینه ساخت توسط قاسمی و با نقشه ستاد اقامه نماز مازندران ساخته می‌شود، افزود: مازندران به دلیل مسافرخیز بودن و قرار داشتن در مسیر حرم رضوی نیاز مبرم به ساخت مساجد بین‌راهی دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران به لزوم ساخت 60 مسجد بین‌راهی در مناطق جانمایی شده این ستاد اشاره و خاطرنشان کرد: رستوران‌ها و پمپ بنزین موظف به ساخت مسجد در محل فعالیت خود هستند.

ابراهیمی از وجود 4 هزار و 105 مسجد ثبت شده در شهرها و روستاهای مازندران خبر داد و گفت: مسجد شهرها و روستاها فقط با برگزاری نماز اول وقت ساخته نشدند و برنامه‌ریزی برای استفاده از مساجد برای برگزاری شبانه‌روز و نیز نماز صبح مورد توجه قرار گیرد و از توان خیران نیز برای توسعه مساجد بین‌راهی استفاده می‌شود.