جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

لزوم رفع مشکلات مخابراتی و اینترنتی در سطح شهرستان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم رفع مشکلات مخابراتی و اینترنتی در سطح شهرستان نور

فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه این شهرستان به لحاظ زیرساخت‌ها دچار مشکلاتی است، گفت: مشکلات شبکه مخابراتی و اینترنتی برای سرشماری نفوس مسکن باید رفع شود.

لزوم رفع مشکلات مخابراتی و اینترنتی در سطح شهرستان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، هادی خنجری در جلسه شورای اداری این شهرستان، با تبریک عید غدیر، اظهار کرد: دهه ولایت و عید غدیر، عید ولایت و افتخار تشیع است.

وی افزود: در کشور دو امر به صورت عمومی و جهادی صورت می‌گیرد، یکی انتخابات و دیگری سرشماری عمومی نفوس و مسکن  است که برای نخستین‌بار در کشور به سه شکل (اینترنتی، تلفنی و حضوری) صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: با اراده‌ای که در مدیران کشور است، پیش‌بینی می‌شود به 40 درصد ثبت‌نام اینترنتی برسیم که در دنیا بین 25 تا 30 درصد است، با سرشماری دقیق و علمی می‌توان به آمار دقیق جمعیت، هرم سنی، اشتغال، مسکن، مهاجرت، ساختمان و ... پی برد و دولت بر مبنای این داده‌ها برنامه‌ریزی کند.

این مسؤول در ادامه بیان کرد: شفافیت آماری شرایط اقتصادی جامعه را به روشنی تبیین می‌کند و به برنامه‌ریزان کمک می‌کند تا با توجه به داده‌ها تصمیمات درست اتخاذ کنند.

خنجری افزود: شهرستان نور به لحاظ زیرساخت‌ها دچار مشکلاتی است و انتظار داریم در این حوزه نگاه ویژه و توجه ویژه‌تری شود تا اهداف و انتظارات دولت برآورده شود، از جمله شبکه مخابراتی و اینترنتی که لازمه ثبت‌نام اینترنتی سرشماری و نیازمند رفع مشکل است.

وی گفت: در حوزه‌های خدماتی نیز مشکلات فراوان وجود دارد که در جای خود قابل بحث است.

امام جمعه شهرستان نور نیز در این جلسه اظهار کرد: در فرمایش علی(ع) است که فرمودند: «من نگرانم که تولیت و سرپرستی جامعه اسلامی مصر را کسانی به عهده بگیرند که از فاسقان هستند که در این صورت اموال مردم را دست به دست می‌کند.»

حجت الاسلام سید مهدی امیری ارجمند، افزود: این سبب می‌شود که ارتزاق آنان حرام باشد، این دستورالعمل برای همه اعصار و همه مدیران از جمله مدیران جمهوری اسلامی است که اکنون در آستانه بزرگ‌ترین عید اسلامی، عید ولایت هستیم که انتصاب آن از سوی خداوند و توسط پیامبر انجام شد.

*نیازمند مدیران جهادی هستیم

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، اظهار کرد: امروز اگر کشور ما امنیت دارد به برکت دفاع مقدس و عملکرد رزمندگان، جانبازان و حضور آنها است و برکت خون شهدا سبب دوام انقلاب و نظام شد.

علی اسماعیلی افزود: برنامه‌ریزان استان، شهرستان نور را مانند دیگر شهرستان‌ها ندیدند در صورتی که بزرگ‌ترین شهرستان مازندران است و از نظر راه‌ها بیشترین راه روستایی و کوهستانی را دارد و حوادث فراوانی از جمله سیل را دیده و این نوع اعتبارات ظلم به مردم نور است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: امروز عصر اطلاعات است و مدیران باید تلاش کنند تا اطلاعات واقعی باشد زیرا همه برنامه‌ریزی و اعتباری براساس آمار و داده صورت می‌گیرد و در صورت واقعی بودن می‌توان دفاع کرد.

وی در پایان گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، نیازمند مدیران جهادی هستیم که با همدلی و همزبانی، تلاش شبانه‌روزی برای خدمتگذاری دارند و نسبت به سرنوشت مردم حساس هستند و با درک مشکلات مردم دغدغه دارند.