جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

لزوم راه‌اندازی مولدهای برق اضطراری در دستگاه‌های مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم راه‌اندازی مولدهای برق اضطراری در دستگاه‌های مازندران

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات و ادارات کل استان خواست تا متناسب با سطح و حجم و فضایی که در اختیار دارند نسبت به تأمین مولدهای برق اضطراری اقدام کنند.

لزوم راه‌اندازی مولدهای برق اضطراری در دستگاه‌های مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، قاسم شهابی در جلسه‌ای با حضور اعضای کمیته پدافند غیرعامل این شرکت، اظهار کرد: زیرساخت‌ها، ترکیبی بسیار پیچیده از تجهیزات، سیستم‌ها و عملیات هستند که در برابر گستره متنوعی از تهدیدات، آسیب‌پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: ماهیت فراگیر و به هم مرتبط این زیرساخت‌ها آنها را تبدیل به اهداف پربازده‌ای برای بهره‌برداری دشمن می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران به حساسیت زیرساخت‌ها پرداخت و آنها را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.

این مسؤول یادآور شد: در پدافند غیرعامل میزان آسیب‌پذیری زیرساخت و میزان اهمیت و جذابیت آنها برای دشمن، واکنش عمومی در به خطر افتادن ایمنی مردم و تأثیر بر خدمت‌رسانی جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شهابی اظهار کرد: ارزش زیرساخت مبتنی بر عوامل زیادی شامل اهمیت نسبی آن در مأموریت و عملکرد سازمان و میزان سختی و سهولت برای جایگزینی آن است.

وی گفت: به طور معمول دارایی‌های اصلی هدف‌های خاص دشمن محسوب می‌شوند و به دلیل وجه و اعتبار آن برای سازمان و مردم، درک عموم از اهمیت آن برای جامعه و سازمان، اثر فقدان یا به خطر افتادن آن بر ایمنی عموم، اعتماد عموم به سازمان در فراهم کردن محیط کاری امن و ایمن، تاثیر اقتصادی در توانایی سازمان جهت تحمل خسارات و ادامه فعالیت، اثرات تبلیغات و توجه عمومی، تأثیر زیان مالی بر سازمان، جامعه محلی و بازار بورس، قابلیت کاربرد مستقیم زیرساخت برای اهداف گذشته، حال و آینده دشمن از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران تصریح کرد: اهمیت انرژی برق در همه عرصه‌های نظامی، اجتماعی، صنعتی، سیاسی، اقتصادی، دفاعی و فرهنگی انکارناپذیر است و فعالیت‌های پدافند غیرعامل بستری مناسب برای مقابله با بحران‌ها به شمار آمده و حفاظت از مراکز تولید، انتقال و توزیع برق از طریق شناخت تهدیدات و آسیب‌پذیری‌ها و همچنین شناسایی راه‌های مقابله با خسارت و صدمات از موضوعاتی است که باید در پدافند غیرعامل مورد توجه قرار گیرد.

این مسؤول از برگزاری مانورهای متعدد این شرکت برای آمادگی بیشتر در طول سال خبر داد و افزود: موظفیم در رابطه با مدیریت بحران آمادگی داشته باشیم و سازمان‌های حیاتی، حساس، مهم و ضروری نیز موظف هستند متناسب با شرایط خودشان آمادگی لازم در مقابل قطع برق مراکز زیر مجموعه خود را داشته باشند.

شهابی از سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات و ادارات کل استان خواست تا متناسب با سطح و حجم و فضایی که در اختیار دارند نسبت به تأمین مولدهای اضطراری اقدام کنند و در مواقع قطع برق، مولدهای اضطراری راه‌اندازی تا آسیبی به انجام وظایف و خدمات‌رسانی وارد نشود و تا جایی که امکان‌پذیر است بخشی از نیازهای ضروری خود را با استفاده از مولدهای اضطراری برطرف کنند.