جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

لزوم حضور ناجی غریق در شهرک‌های ساحلی محمودآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم حضور ناجی غریق در شهرک‌های ساحلی محمودآباد

سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد بر لزوم حضور ناجی غریق در شهرک‌های ساحلی این شهرستان تأکید کرد.

لزوم حضور ناجی غریق در شهرک‌های ساحلی محمودآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، مهدی شعبان‌پور ظهر امروز در نشست «بررسی وضعیت طرح‌ها، منجیان غریق طرح‌های سالم‌سازی دریا»، روند کاری دستگاه‌های عضو ستاد را مهم و تأثیرگذار برشمرد و بیان داشت: حضور پرشور و مستمر ناجیان در سواحل، انتخاب و گزینش آگاهانه هیأت در چینش و انتخاب ناجیان کارآمد و آب‌باز و حضور عوامل مرتبط با سواحل سه نکته اساسی در طرح‌های سالم‌سازی دریا است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد در این جلسه از عدم به‌کارگیری ناجیان غریق و اجرای طرح‌های سالم‌سازی دریا گلایه داشت و گفت: با توجه به حجم بالای مسافری که وارد منطقه می‎شود، بنابراین برای مناطقی که دارای شهرک‌های ساحلی هستند، پیشنهاد می‌شود تا یک ناجی غریق انتخاب و هزینه‌ها را هم پرداخت کنند.

وی شاداب‌سازی و ایجاد فضای بانشاط را در طرح‌های سالم‌سازی دریا مهم برشمرد و گفت: امسال شمار غریق در شهرستان با روندی که در پیش دارد به حول و قوه الهی به حداقل می‌رسد.

شعبان‌پور یکی از مشکلات جدی در سواحل شهرستان را حفظ امنیت جانی گردشگران در نوار ساحلی دانست و بیان کرد: با استفاده از ناجیان غریق در مناطق خطرآفرین و اجرای طرح‌های سالم‌سازی تلاش می‌شود بیش از گذشته امنیت جانی گردشگران حفظ شود.

وی ادامه داد: همه‌ساله با شروع فصل گرما شهرستان محمودآباد به‌عنوان اولین شهر ساحلی از مسیر پایتخت و با بهره‌مندی از 30 کیلومتر ساحل آزاد و قابل دسترس میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است.

شعبان‌پور با بیان اینکه در سال جاری با توجه به اقداماتی که در تأمین خرید لوازم امداد نجات انجام شده، انتظار می‌رود ضمن توزیع به موقع این وسایل، شاهد شرایط بهتری در این زمینه نسبت به گذشته باشیم.

بر اساس این گزارش، این مراسم با حضور تمامی دستگاه‌ها و ادارات مرتبط با ستاد ساماندهی در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان محمودآباد برگزار شد.