جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

لزوم توجه ویژه مربیان آموزش و پرورش به ساحت تربیتی دینی و اخلاقی - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم توجه ویژه مربیان آموزش و پرورش به ساحت تربیتی دینی و اخلاقی

مدیر آموزش و پرورش چالوس به ساحت‌های ۶ گانه سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: ساحت تربیتی دینی و اخلاقی مهم‌ترین ساحت است که مربیان می‌توانند با سعی، تلاش و همکاری مدیران آن را به‌انجام برسانند.

لزوم توجه ویژه مربیان آموزش و پرورش به ساحت تربیتی دینی و اخلاقی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سلیمان عبدالهی در گردهمایی مدیران مدارس دولتی و غیردولتی با عنوان در مسیر تربیت که با حضور معاونان ومربیان پرورشی، تربیت‌بدنی آموزش و پرورش چالوس، نوشهر، کجور و کلاردشت و با حضور معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش مازندران در سالن شهید سیدمرتضی آوینی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: براساس سند تحول بنیادین 55 درصد از مطالب آن در زمینه مسائل ارشادی، اخلاقی و تربیتی بوده که نشان می‌دهد این مسائل بسیار مهم است.

وی  با اشاره به اینکه ستاد امور تربیتی در مدارس کشور به‌همت شهیدان رجایی و باهنر تأسیس شد، خاطر‌نشان کرد: بقای هر جامعه مستلزم آن است که مجموعه باورها، ارزش‌ها، رفتارها، دانش‌ها و مهارت‌های آن به نسل‌های جدید انتقال یابد.

مدیر آموزش و پرورش چالوس با بیان اینکه مهم‌ترین وسیله این انتقال آموزش و پرورش است، تصریح کرد: مدرسه مهم‌ترین واسطه انتقال دانش و مهارت فنی است.

این مسؤول با اشاره به اینکه هدف از تشکیل نهاد امور تربیتی گسترش فرهنگ اسلامی بود، بیان کرد: بر همین اساس در دوره نخست‌وزیری شهید رجایی و در دوران تصدی شهید باهنر در وزارت آموزش و پرورش به تأسیس ستادهای امور تربیتی در مدارس کشور اقدام کردند تا دانش‌آموزان را به‌ حرمت نهادن و عمل به ارزش‌های اسلامی ترغیب کنند.

عبداللهی با بیان اینکه یکی از عرصه‌های مهم رویارویی نظام جمهوری اسلامی با جبهه استکبار جوانان به‌عنوان آینده‌ساز انقلاب اسلامی هستند، افزود: مقام معظم رهبری در ضرورت توجه به این امر خطیر فرمودند: «جبهه مقابل نظام اسلامی به‌دنبال تغییر هویت دینی و انقلابی جوان ایرانی و گرفتن امید، نشاط و انگیزه از آنان است و تنها راه مقابله با این رویارویی پنهان و پیچیده، تربیت جوانانی متدین، انقلابی، پاکدامن، مصمم، هوشیار، پرانگیزه، امیدوار، اندیشه‌ورز، شجاع و فداکار به‌عنوان افسران جنگ نرم است».

وی تأکید کرد: این امر باید به‌عنوان نقشه راهی مورد نظر همه خدمتگذاران عرصه سترگ تعلیم و تربیت به‌ویژه مدیران، معاونان و مربیان پرورشی به‌عنوان راهبر تربیتی مدارس قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش چالوس به ساحت‌های ۶ گانه سند تحول بنیادین اشاره کرد و ادامه داد: ساحت تربیتی دینی و اخلاقی مهم‌ترین ساحت است که مربیان می‌توانند با سعی، تلاش و همکاری مدیران آن را به‌انجام برسانند.

این مسؤول در پایان هدف ازبرگزاری این گردهمایی را تبادل افکار مدیران و مربیان در اجرای این ساحت برشمرد و گفت: پاسداری از ارزش‌های اسلامی و دستاوردهای انقلاب، برنامه‌ریزی و ایجاد هماهنگی بین عملکرد عوامل تربیتی، توجه جدی به‌نقش معلمان در فعالیت‌های تربیتی و توجه به‌ نقش دانش‌آموزان در فعالیت‌های تربیتی از دیگر اهداف فعالیت‌های امور تربیتی است.