جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

لزوم توجه دستگاه‌های فرهنگی به معرفی اندیشه‌های امام به جوانان - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم توجه دستگاه‌های فرهنگی به معرفی اندیشه‌های امام به جوانان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از ساری، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی روز چهارشنبه در جلسه کمیته فرهنگی ستاد بزرگداشت ارتحال امام (ره) مازندران بیان داشت: برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری به مناسبت بزرگداشت سالروز ارتحال امام (ره) در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود.

وی گفت: برپایی نمایشگاه‌های مختلف عکس، پوستر، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، نقاشی و طراحی، نمایشگاه کتاب و علوم قرآنی، مراسم عصر شعر، برگزاری مسابقات کتابخوانی و مقاله‌نویسی و نقاشی، ویژه برنامه در سوگ امام(ره)، مراسم عزاداری و بزرگداشت ارتحال حضرت امام، برپایی همایش امام‌شناسی، تبلیغات محیطی و برپایی ایستگاه صلواتی و همچنین اعزام کاروان‌ها به مرقد مطهر آن حضرت و توزیع اقلام فرهنگی در شهرهای مختلف استان از جمله برنامه‌های اجرایی این کمیته است.

وی اظهار داشت: برنامه‌های بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام‌ (ره) باید در شأن و جایگاه وی باشد و فرهنگ امام شناسی را در میان نسل جوان ارتقا بخشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: دستگاه‌های فرهنگی و نهاد‌های انقلابی برای تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی و معرفی شخصیت و اندیشه‌های والای امام راحل به جوانان باید تلاش بیشتری داشته باشند.

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران است و بر همه ما لازم و واجب است که مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال ایشان و قیام خونین 15 خرداد را باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار کنیم.

این مسئول گفت: یکی از وجوه خلق حماسه سیاسی و اقتصادی حضور آحاد مردم در صحنه این مراسم بزرگ است که در این مراسم تبلوری حقیقی پیدا می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه باید جایگاه واقعی و تاریخی حضرت امام (ره) را به درستی درک کنیم، یادآور شد: اگر از این جایگاه به درک درستی برسیم، هرگز نگاه اداری به بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام (ره) نخواهیم داشت و رفتارشان را در همه جوانب زندگی عملی خواهیم کرد.

ابراهیمی افزود: همه مناسبت‌های انقلاب اسلامی با حضرت امام خمینی(ره) ارتباط دارد ولی مناسبت رحلت حضرت امام (ره) از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و لازم است با برنامه‌ریزی برای پاسداشت آن اقدام کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در بخش دیگر سخنانش گفت: اندیشه و افکار اسلامی حضرت امام نقطه عطف در جهان اسلام به شمار می‌آید چراکه اندیشه‌های آن بزرگوار تحولات عظیمی را در جهان اسلام به وجود آورد.