جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

لزوم توجه جدی به صنعت گردشگری دریایی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم توجه جدی به صنعت گردشگری دریایی در مازندران

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره اهمیت اقتصاد مقاومتی، گفت: لازمه اجرای اقتصاد مقاومتی در استان توجه به صنعت گردشگری دریایی است.

لزوم توجه جدی به صنعت گردشگری دریایی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، سیاوش رضوانی در سمینار آموزشی اقتصاد مقاومتی که با حضور تمامی کارکنان در سالن اجتماعات بندر نوشهر برگزار شد، اظهار کرد: با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، شناسایی عوامل، راهکارها و اولویت‌های اقتصاد مقاومتی در سرلوحه فعالیت‌های مسؤولان قرار گرفت.

وی افزود: این اداره‌کل در اجرایی کردن شعار امسال‌، طرح توسعه گردشگری دریایی را به عنوان مهم‌ترین راهکار اجرای اقتصاد مقاومتی در سطح استان در دستور کار خود قرار داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با بیان اینکه امروزه صنعت گردشگری یکی از پایه‌های اصلی و استوار اقتصاد جهان است، خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری علاوه بر اشتغال‌زایی و ایجاد ارزش افزوده، سبب تأثیرگذاری در سایر بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: آزادسازی حریم دریا، رفع نقاط ضعف تأسیسات اقامتی، برخورد جدی با ساخت‌وسازهای بی‌رویه در نوار ساحلی، ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز، افزایش آژانس‌های مسافری دریایی، برگزاری تورهای مسافرتی دریایی و ... از راهکارهای توسعه گردشگری دریایی در مناطق شمالی کشور است.

مدیرکل امور اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری استانداری و دبیر اقتصاد مقاومتی مازندران نیز به تشریح اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور پرداخت و افزود: اقتصاد مقاومتی جدای از مباحث اقتصادی نیست.

لیلا واثقی تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی هدف‌گذاری صورت می‌گیرد و باید با برنامه‌ریزی مناسب برای رسیدن به هدف را تسریع کنیم.

وی با اشاره به اینکه منظور از اقتصاد واقعی یک اقتصاد مقاومتی فعال و پویاست، خاطرنشان کرد: مردمی کردن اقتصاد، توجه به سیاست‌های اصل 44 و بخش خصوصی، کاهش وابستگی به نفت، توجه به نقش صنایع دانش‌بنیان و نگاه برون‌گرای اقتصاد از الزامات اقتصاد مقاومتی از نگاه مقام معظم رهبری است.

دبیر اقتصاد مقاومتی مازندران گفت: مدیریت مصرف، حمایت از تولید داخلی، استفاده حداکثری از زمان، منابع و امکانات و حرکت براساس برنامه را از مهم‌ترین ارکان اقتصاد مقاومتی از نگاه رهبری معظم انقلاب است.