جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

لزوم توجه به منزلت اجتماعی واقفان در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم توجه به منزلت اجتماعی واقفان در جامعه

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: باید به منزلت اجتماعی واقفان در جامعه بیشتر توجه شود تا مردم و مسؤولان به آنها مانند خانواده شهدا و ایثارگران احترام کنند.

لزوم توجه به منزلت اجتماعی واقفان در جامعه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا یونسی ظهر امروز در ستاد عالی دهه وقف مازندران در استانداری، اظهار کرد: اربعین حسینی قطره‌ای از زیبایی‌های خداوند در دین اسلام را به رخ جهانیان کشاند.

وی با اشاره به اینکه میلیون‌ها زائر امام حسین (ع) در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کردند که اینها چیزی جزء عشق نیست، افزود: عاشورا دو چهره ظلمانی و نورانی دارد که یزید و یزیدیان در چهره ظلمانی و امام حسین (ع) به‌همراه یارانش در چهره نورانی قرار دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه وقف سنت حسنه و ماندگاری است که جامعه امروزی بیشتر از گذشته به آن نیاز دارد، ادامه داد: انسان با وقف قسمتی از اموال، نام و یاد خود را برای همیشه زنده نگه می‌دارد.

یونسی تصریح کرد: انسان پس از سال‌ها زندگی از دنیا می‌رود اما اگر وقفی در جامعه ایجاد کرده باشد، نام و یاد او از بین نمی‌رود و برای همیشه زنده می‌ماند.

وی با بیان اینکه با وقف می‌توان به جهان بشریت خدمت کرد، افزود: ایثارگری، انفاق، گذشت و انسانیت با وقف عجین شده است و لذت مقدس با وقف تحقق پیدا می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه وقف از نوع لذت مقدس به‌شمار می‌رود و واقف پس از ایجاد وقف از کار خود احساس آرامش و لذت می‌کند، خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف باید اعتماد جامعه و مردم را نسبت به ایجاد وقف‌های جدید نسبت به گذشته بیشتر جذب کند.

یونسی با تاکید بر اینکه عملکرد مسؤولان باید شفاف برای مردم بیان شود تا شاهد اخبارهای ضد و نقیض نباشیم، تصریح کرد: فرهنگ وقف نیازمند ترویج و تبیین است که این امر با تلاش همه مسؤولان و اصحاب وقف تحقق پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه افکار عمومی باید به‌سمت ایجاد وقف‌های جدید هدایت شود، ادامه داد: باید به منزلت اجتماعی واقفان خیراندیش در جامعه بیشتر توجه شود تا مردم و مسؤولان به آنها مانند خانواده شهدا و ایثارگران احترام کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه واقفان حاصل عمر خود را وقف جامعه بشریت کردند و این بسیار ارزشمند و نیکو است، عنوان کرد: برنامه‌های دهه وقف باید شکوهمند برگزار تا جایگاه وقف و موقوفات حفظ شود.

یونسی در پایان گفت: استانداری مازندران آمادگی دارد تا موقوفات بلوار کشاورز ساری را با تعامل مسؤولان و مردم احیا و نسبت به اجرای نیت واقف خیراندیش اقدام کند.