سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

لزوم توجه به مسجد و منبر به‌عنوان مهم‌ترین رسانه ماه رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم توجه به مسجد و منبر به‌عنوان مهم‌ترین رسانه ماه رمضان

امام جمعه نکا گفت: مسجد و منبر به‌عنوان مهمترین رسانه ماه رمضان مورد توجه آحاد جامعه قرار گیرد و برای این منظور، فضاسازی مناسبی برای حضور آحاد مردم جامعه در مساجد فراهم شود.

لزوم توجه به مسجد و منبر به‌عنوان مهم‌ترین رسانه ماه رمضان

حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لائینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا با تبریک به مناسبت حلول ماه رمضان و آغاز یک ماه بندگی اظهار کرد: حفظ فضای ماه رمضانی مسأله مهمی است که باید در دستور کار باشد و مساجد به‌عنوان پایگاه مهم ماه رمضان بیش از قبل مورد توجه قرار گیرند.

وی با اعلام اینکه حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و جلوگیری از روزه‌خواری در ملأ عام از مسائل مهمی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: آزادی انسان محفوظ است اما باید از وارد شدن در گناه و روزه‌خواری علنی در جامعه پرهیز شود و برای این منظور دقت فراوان انجام شود و به بهانه‌های مختلف در مکان‌های عمومی همچون خودرو، زمین‌های کشاورزی و.. اقدام به روزه‌خواری نشود.

امام جمعه نکا با تأکید بر تشویق مردم به حضور در مساجد و برنامه‌های تبلیغی گفت: استفاده از تریبون مسجد و منبرهای روحانیون و وعاظ از برنامه‌های مهمی است که در طول ماه مبارک رمضان باید به آن اهتمام داشته و مساجد با حضور مردم مؤمن و دیندار پر شود و درس دینداری و ایمان تبلیغ شود.

محمدی‌لائینی همچنین با بیان اینکه مسؤولان در طول ماه مبارک رمضان کارها را بر مردم سهل و آسان گرفته و روان‌سازی در کارها اعمال شود، ادامه داد: تکریم ارباب رجوع از مسائل مهم و تأکیدات مهم طول سال است اما در ماه مبارک رمضان روان‌سازی کار مردم در ادارات مورد توجه بیشتر قرار گیرد تا مردم درگیر بروکراسی اداری نشوند.

وی با تأکید بر کنترل بازار توسط اصناف و صنعت، معدن و تجارت گفت: کنترل بر قیمت‌های مختلف ارزاق مصرفی در طول ماه مبارک رمضان، جلوگیری از گران‌فروشی، ایجاد امنیت در بازار و فراهم کردن آسودگی خاطر برای خرید مردم از مسائل مهم و مورد تأکید است که امیدواریم با رعایت این مسائل، مردم در خرید مایحتاج ماه رمضان با آسودگی بیشتری خرید کنند.

امام جمعه نکا همچنین دستگیری از مستمندان را از دیگر مسائلی عنوان کرد که در ماه رمضان توصیه شده است و یادآور شد: همچنان‌که در روایات توصیه شده است؛ درست و پسندیده نیست که فرد مسلمانی با شکم سیر بخوابد و مسلمان دیگری در همسایگی‌اش گرسنه سر بر بالین بگذارد و لذا باید با شناسایی مستمندان و دستگیری و کمک به آنان، این ماه را برای آنان به ماه خوشی‌ها و خوبی‌ها تبدیل کنیم.

محمدی‌لائینی، وحدت و انسجام را مهمترین عامل رشد و بالندگی در جامعه عنوان کرد که رهبری تاکید فراوان بر این مسأله دارند و باید با تقویت این انسجام و وحدت، جامعه را به سر منزل مقصود برسانیم.

وی همچنین با اشاره به خبر تائید شهادت شهید ابراهیم عشریه اظهار کرد: این شهید عزیز و بزرگوار مدافع حرم در 25 فروردین ماه امسال در حلب سوریه به شهادت رسید اما تائید شهادت ایشان اکنون اطلاع‌رسانی شده و امسال در روزهای میهمانی خدا، میهمان دیگری نیز در این شهر داریم و شهید عشریه میهمان ما در این شب و روزها است.

امام جمعه نکا با اعلام اینکه این شهید بزرگوار پنجمین شهید مدافع حرم شهرستان نکا است که در درگیری با تکفیری‌ها و داعش به شهادت رسید، یادآور شد: این شهید ارزشمند و گرانقدر برای دفاع از حرم و حریم اهل بیت(ع) و اسلام و انقلاب به شهادت رسید و اکنون مهم‌ترین وظیفه آحاد جامعه، ولایت‌مداری و در مسیر شهدا حرکت کردن است.

وی در پایان گفت: راهی که این عزیزان رفتند راه خیر و برکت است که نصیب حال‌شان شده است و در ادامه راهشان، استقامت و ایستادگی خانواده‌های شهدا ستودنی است و همچنان که امام حسین (ع) با شهادت خود اسلام را برای همیشه حفظ کرد؛ شهدا نیز با خون خود ریشه‌های اسلام را مستحکم‌تر کردند و در ادامه راهشان ما باید استوار و ثابت قدم باشیم.