جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

لزوم توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی در اماکن تفریحی - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی در اماکن تفریحی

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، سیدموسی حسین‌نژاد  در جلسه ستادی ساحل سالم و پارک پاک با بیان اینکه بسیاری از کشورها بحث فرهنگ را تفکیک کردند و هیچ نگاهی به حوزه فرهنگ ندارند، اظهار داشت: چون بحث فرهنگ در این کشورها هیچ اصالتی ندارد.

وی افزود: در کشور ما بحث فرهنگ نه تنها با بخش‌های دیگر در ارتباط است و آن را جزء لاینفک حوزه میراثی خود می‌دانند بلکه به آن به عنوان یک اصالت نگاه می‌کنند.

فرمانده سپاه بابلسر با بیان اینکه تقسیم‌بندی نیروهای ارزشی و مدیران فرهنگی ما را از اهداف‌مان دور نگه می‌دارد، بیان داشت: هدف از برگزاری این جلسه تحقق شعار سال مقام معظم رهبری درباره اقتصاد و فرهنگ است.

حسین‌نژاد با بیان اینکه اجرای دو طرح سالم‌سازی دریا در شهرستان بابلسر و میرود بر عهده سپاه این شهرستان است، تصریح کرد: نخستین اهداف ما در این بحث استفاده بهینه از فرصت‌ها و ارتقای آن است.

وی با اشاره به اینکه در اماکن تفریحی باید ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی را دنبال کنیم، اذعان داشت: اشاعه فرهنگ بسیجی در داخل جامعه از دیگر اهداف است.

این مسئول با تاکید به پرکردن اوقات فراغت مسافران خاطرنشان کرد: فضاسازی معنوی محیط در دستور کار قرار گیرد.

فرمانده سپاه بابلسر بحث نظام‌مند کردن فرهنگ عمومی را از ضروریات دانست و گفت: بحث ترویج فرهنگ حجاب و پوشش از دیگر مسائلی است که باید به آن توجه کرد.

حسین‌نژاد با بیان اینکه بر خلاف تصورات برخی افراد در کشور ما، بی‌حجابی وجود ندارد و مشکل ما در بدحجابی برخی افراد است، بیان داشت: این دو را نباید با هم یکی دانست.

وی با اشاره به اینکه در طرح دریا به دنبال این هستیم که جامعه هدف را تحت تاثیر قرار دهیم، افزود: برگزاری مراسم‌های مذهبی در مناسبت‎‌های مختلف، محافل انس با قرآن، مشاور دینی و روانشناسی گروهی، اطلاع‌رسانی با تماس صوتی، برپایی نماز جماعت و توزیع هدفمند بلیت رایگان فرهنگی از جمله برنامه‌هایی است که قرار است در مدت اجرای طرح انجام شود.

فرمانده سپاه بابلسر، رادیو ساحل، ضیافت ساحل، مهد ساحل، جشنواره ساحلی، اجرای تئاتر و برپایی کتابچه ساحلی را از دیگر برنامه‌های سپاه در این ایام دانست.