جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

لزوم تسهیل در صدور مجوزها برای روستانشینان در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم تسهیل در صدور مجوزها برای روستانشینان در مازندران

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران خواستار تسهیل در صدور مجوزها و بروکراسی اداری برای روستانشینان مازندرانی شد و گفت: در سال‌های اخیر در بعضی از روستاها مهاجرت معکوس از شهر به روستا صورت گرفته است.

لزوم تسهیل در صدور مجوزها برای روستانشینان در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، جان‌الله عبدی در دیدار اعضای شورای اسلامی روستاها با استاندار مازندران، اظهار کرد: تحول‌های خوبی بین اعضای شورای اسلامی روستاها و شهرداری‌ها وجود دارد که شاهد شکوفایی در بسیاری از امور شهری و روستایی هستیم.

وی با بیان اینکه شوراها به‌عنوان یک نهاد مردم‌سالار در کنار شهرداری‌ها در روستاها در حال فعالیت هستند، افزود: فعالیت شوراها می‌تواند سبب درآمد پایدار در روستا شود.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران با بیان اینکه مازندران استانی گردشگرپذیر است و امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب از ظرفیت گردشگری برای توسعه روستاها بهره‌گیری کنیم، ادامه داد: 352 نفر عضو شورای اسلامی شهرها و 7 هزار و 356 نفر عضو شورای اسلامی در روستاهای مازندران هستند.

این مسئول تعامل بین شوراها با شهرداران را مناسب برشمرد و تصریح کرد: امیدواریم برای سال‌جاری بتوانیم تعامل بین شوراها و شهرداران را افزایش دهیم.

عبدی ارائه خدمات مطلوب به روستاها را ضروری دانست و تأکید کرد: برای امسال شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی در حوزه اقتصاد مقاومتی ورود جدی پیدا کنند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در روستاهای مازندران در دستور کار قرار گرفت و در حال اجرایی آن هستیم، ادامه داد: انتظار داریم همه دستگاه‌ها با شورای اسلامی روستاها نهایت همکاری و تعامل را داشته باشند.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران خواستار تسهیل در صدور مجوزها و بروکراسی اداری برای روستانشینان شد و گفت: در سال‌های اخیر در بعضی از روستاها مهاجرت معکوس از شهر به روستا صورت گرفته است.