جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

لزوم تسریع در اجرای شبکه فاضلاب شهری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم تسریع در اجرای شبکه فاضلاب شهری در مازندران

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در اجرای شبکه فاضلاب شهری در استان شد.

لزوم تسریع در اجرای شبکه فاضلاب شهری در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حسین نیازآذری بعد از ظهر امروز در بازدید از روند اجرایی شبکه فاضلاب شهری بابل در انتهای خیابان امام خمینی حدفاصل بیدآباد تا حکیم‌آباد خواستار تسریع در اجرای این طرح مهم زیربنایی و زیست‌محیطی شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح فاضلاب شهری بابل از سال 74 و با هدف پوشش 230 هزار نفر جمعیت آغاز شد، افزود: تاکنون 191 کیلومتر در خطوط اصلی و فرعی در اقطار 200 تا یک‌هزار و 200 میلی‌متر لوله‌گذاری شده و دو ایستگاه پمپاژ و دو منهول پمپ ساخته شده است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب با ظرفیت 24 هزار و 500 مترمکعب در شبانه‌روز برای جمعیت 150 هزار نفر احداث شده است.

این مسؤول با اشاره به نصب 15 هزار فقره انشعاب، گفت: عملیات باقیمانده براساس موافقت‌نامه برای اجرای خط جریان نخست و دوم تصفیه‌خانه و تهیه و نصب تجهیزات ایستگاه پمپاژ فاضلاب و 50 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی در دست اقدام است که اجرای به‌موقع آن به اعتبار کافی نیاز دارد.

نیازآذری بیان کرد: عدم تأمین و تخصیص به‌موقع اعتبار، بالابودن سطح تراز آب‌های زیرزمینی و تأخیر در صدور مجوزهای حفاری را از عوامل و موانع کندی مهم‌ترین پروژه زیربنایی و زیست‌محیطی شهرستان بابل برشمرد و از همه دستگاه‌های اجرایی خواست با شرکت آبفای مازندران همکاری کنند.

وی یادآور شد: به‌دلیل عدم ساخت تصفیه‌خانه دوم امکان پوشش کامل شهر بابل و امیرکلا مقدور نیست و با وجود مشکلات زیست‌محیطی فاضلاب برای شهروندان همچنان به‌صورت سنتی در چاه‌های خانگی جذب می‌شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از سازمان برنامه و بودجه، وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خواست برای تسریع در اجرای این پروژه اهتمام کنند.

این مسؤول با ناکافی دانستن اعتبار این طرح مهم و زیربنایی، افزود: طرح فاضلاب شهری در سال 95، 100 میلیارد اعتبار دارد که در مقابل حجم طرح بسیار ناچیز است.

نیازآذری در پایان گفت: امیدواریم با توجه رویکرد زیست‌محیطی برنامه ششم توسعه این پروژه از اعتبار کافی برخوردار شود.