سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی دوره‌های آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها مدنظر قرار گیرد.

لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا ‌یونسی ظهر امروز در ششمین جلسه کارگروه بانوان و امور خانواده استان با گرامی‌داشت هفته بسیج، اظهار کرد: راه‌اندازی بسیج معجزه انقلاب اسلامی بود و اگر مجاهدات بسیج نبود کشور تا این اندازه به توانایی و شکوفایی نمی‌رسید.

وی با اشاره به بارش شدید برف و کاهش شدید دما در استان، افزود: همه برای اینکه شرایط زندگی مردم به حالت عادی برگردد پای کار آمدند و از مردم به خاطر سختی که متحمل شدند عذرخواهی می‌کنم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب حوزه علمی و پزشکی به صورت شگفت‌انگیزی به سمت تعالی، رونق و توسعه حرکت کرد، خاطرنشان کرد: امروز پزشکان ما در عرصه‌های مختلف پزشکی سرآمد هستند.

این مسؤول با اشاره به سیاست‌های دولت در گسترش سلامت با تعریف بسته سلامت، تصریح کرد: با طرح بسته سلامت هزینه درمان مردم به کمتر از 10 درصد کاهش پیدا کرده است.

‌یونسی با اعلام اینکه دولت به سلامت جامعه به شدت حساس است، افزود: سازمان‌های بیمه‌گر، بیمه‌ سلامت، تأمین اجتماعی، علوم پزشکی و کادر درمانی خدمات گسترده‌ای را می‌دهند.

وی با اشاره به گسترش جمعیت و افزایش سن امید به زندگی و گسترش روز افزون علم، تأکید کرد: برای کاهش آسیب‌ها باید بحث آموزش در سطوح مدارس و دانشگاه‌ها را مدنظر قرار دهیم و مدیران متعهد شوند تا دوره‌های آموزشی با کمک دانشگاه علوم پزشکی به آگاه‌سازی جامعه بپردازد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت‌های مساجد و سازمان تبلیغات و شبکه ملی در بحث سلامت جامعه، بیان کرد: گسترش راه‌اندازی مرکز درمانی پزشکی، آموزشی، خانه‌های بهداشت تا نقاط دور افتاده قابل ستایش است.

این مسؤول با بیان اینکه خود کنترلی را برای خود فراهم کنیم، خاطر‌نشان کرد: جامعه باید برای مصون‌سازی از بیماری پیش رود و مردم هم با برنامه‌ریزی به این امر مهم توجه داشته باشند.

یونسی با اعلام اینکه در مدارس طرح تبسم مهر به صورت گسترده‌تری استفاده شود، گفت: علم پزشکی به آن درجه رسیده که امروز سرطان‌ها را درمان می‌کند.