جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

لزوم برقراری ارتباط پولی بین مازندران و آستراخان - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم برقراری ارتباط پولی بین مازندران و آستراخان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در سر راه دو استان مازندران و آستراخان قرار دارد، نبود ارتباط پولی است، گفت: باید مشکل را به طور جدی حل کنیم.

لزوم برقراری ارتباط پولی بین مازندران و آستراخان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، عبدالله مهاجر در نشست تخصصی فعالان اقتصادی آستراخان روسیه و مازندران در سالن اجتماعات میزبان بابلسر، با بیان اینکه در سال 93 دو استاندار تفاهم‌نامه‌ای در رابطه با رفع مشکلات آستراخان و مازندران امضا کردند، اظهار کرد: سؤالم به‌عنوان نماینده بخش خصوصی از استاندار آستراخان این است که چرا بعد از گذشت دو سال از تفاهم‌نامه اولیه تا کنون اتفاقی در خصوص توسعه صادرات نیفتاد.

وی با بیان اینکه معتقدم با توانایی که استاندار آستراخان دارد، می‌تواند با ورود جدی‌تری در رفع مشکلات توسعه تجارت اقدام کند، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت مازندران در تولید بسیاری از محصولات مورد نیاز استان آستراخان رفع این مشکل می‌تواند سبب توسعه دو استان شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه تعرفه‌ای که برای بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران لحاظ کردند همانند تعرفه‌ای باشد که برای کشورهای دیگر لحاظ می‌شود، بیان کرد: در صورت لحاظ تعرفه مناسب می‌توانیم ورود بیشتری در حوزه صادرات و تجارت دو کشور داشته باشیم.

این مسؤول با بیان اینکه یکی از مشکلات دیگری که در سر راه دو استان قرار دارد نداشتن ارتباط پولی است، ادامه داد: باید مشکل را به طور جدی حل کنیم تا شاهد توسعه و رونق تولیدات باشیم.

مهاجر با اشاره به مزیت بندر آستراخان برای صادرات به روسیه، گفت: انتظار داریم گمرک و بندر آستراخان در رابطه با تسهیل صادرات مازندران اهتمام بیشتری داشته باشد تا صادرکنندگان با مشکل مواجه نشوند.