سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۱ مرداد ۱۴۰۰

لزوم اصلاح الگوی مصرف در بخش برق/ صرفه‌جویی مانع خاموشی برق در تابستان می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم اصلاح الگوی مصرف در بخش برق/ صرفه‌جویی مانع خاموشی برق در تابستان می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به لزوم اصلاح الگوی مصرف در بخش برق، گفت: صرفه‌جویی مردم مانع خاموشی برق در تابستان امسال می‌شود.

لزوم اصلاح الگوی مصرف در بخش برق/ صرفه‌جویی مانع خاموشی برق در تابستان می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، قاسم شهابی در جمع مردم این شهرستان، اظهار کرد: عملیات و فعالیت‌های زیادی از سوی شرکت توزیع برق مازندران در این شهرستان انجام شده و برخی از این فعالیت‌ها در حال انجام است.

وی با اشاره به انجام اقدامات سازنده در امر مدیریت مصرف و اقتصاد مقاومتی، افزود: همکاران حوزه شرکت توزیع برق در آمل کارهای مهمی انجام دارند و با توجه به مشکلات مختلف اقتصادی کشور طی سال گذشته حدود 14 تا 15 میلیارد تومان برای امر توزیع برق در شهرستان آمل هزینه شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با عذرخواهی از مردم شهرستان آمل برای برخی خاموشی برق طی سال گذشته، ادامه داد: با همکاری مسئولین شهری و همکاران اداره برق آمل اقدامات مطلوبی در این شهرستان انجام شد زیرا با توجه به مصرف‌ بیشتر نسبت به سال گذشته خاموشی کمتری را شاهد هستیم هر چند اگر خاموشی در این شهرستان ایجاد شده به صورت نقطه‌ای و در برخی از مناطق به دلیل مصرف بسیار بالا است.

این مسؤول با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌ برق در بخش دشت‌سر، بیان کرد: با مشارکت شرکت برق منطقه‌ای مازندران برای ایجاد پست برق بیش از 3 میلیارد تومان هزینه شده و شرکت توزیع برق هم حدود 2 میلیارد تومان از هزینه‌ها را انجام داد تا بخشی از مشکلات برق شرق آمل حل شود.

شهابی با اعلام اینکه امیدواریم برای برطرف کردن مشکلات برق مناطق مرکزی آمل در سال‌های 95 و 96 بتوانیم کارهایی مطلوبی انجام دهیم، خاطرنشان کرد: با انجام کارهای سازنده برای سال‌های آینده مشکل برق این نقطه حل می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با تاکید بر اینکه تولید برق، انتقال و توزیع آن هزینه‌های بسیار سنگینی را برای دولت دارد، ادامه داد: این بخشی از این هزینه‌ها هم از سوی مردم تامین می‌شود هر چند مسؤولان وظیفه دارند تا میزان برق لازم را تامین کرده و در اختیار ادارات، کارخانجات، منازل و بازار قرار دهند.

این مسؤول با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر اصلاح الگوی مصرف و توجه به آن در همه امور، بیان کرد: اصلاح الگوی مصرف در زمینه آب‌، برق، گاز، پوشاک و بسیاری از موارد ضروری از وظایف‌مان محسوب می‌شود بلکه باید با بهره‌مندی از نعمات الهی مواظب آنها بوده و در راه حفظ آن بکوشیم.

شهابی با اعلام لزوم توجه به چگونگی مصرف، بیان کرد: در زمینه برق بسیاری از مصرف‌کنندگان تصور بر افزایش تولید آن دارند در صورتی که امروزه حدود 30 درصد هزینه واقعی برق را پرداخت می‌کنید.

وی گفت: اگر مردم برای هر کیلووات 60 تومان بدهند بیش از 150 تومان برای دولت هزینه دارد پس هزینه تولید برق بسیار بالا بوده و باید با مصرف صحیح در استفاده از این نعمت خدادادی مراقب باشیم.

شهابی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از لامپ‌های کم مصرف، کاهش درجه کولر و استفاده درست از وسایل برقی در زمان اوج مصرف از موارد صرفه‌جویی لحاظ می‌شود، بیان کرد: مدیریت مصرف شیوه‌ای از اقتصاد مقاومتی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اعلام همکاری شرکت توزیع برق مازندران برای نصب و استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف در مصلای بزرگ قدس آمل برای اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جویی در مصرف برق، اظهار کرد: مسؤولان شهری و مدیران برای الگوی مصرف برق و صرفه‌جویی لازم برای کاهش مصرف به مردم آگاهی دهند زیرا با صرفه‌جویی پنج درصدی افراد در مصرف برق، در سال جاری مشکلی در توزیع برق نخواهیم داشت.

این مسؤول بیان کرد: طی روز گذشته بالاترین میزان مصرف برق در مازندران را شاهد بودیم که با همکاری مردم و مسؤولان این میزان بالای مصرف مشکلی در زمینه قطعی ایجاد نکرد.

شهابی با اشاره به اینکه در ادارات و منازل دمای سیستم‌های سرمایشی بر روی اعداد 26 تا 24 تنظیم شود، خاطرنشان کرد: این مهم باعث استفاده بهینه و مطلوب از وسیله برقی می‌شود هر چند در فصل تابستان فیلترهای کثیف سیستم‌های سرمایشی ترمیم شود زیرا با از بین بردن گرد و خاک در کولرها می‌توان حدود 30 درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کرد.