سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

لزوم استقرار اداره‌کل گردشگری مستقل در غرب مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم استقرار اداره‌کل گردشگری مستقل در غرب مازندران

فرماندار چالوس گفت: غرب مازندران و شهرستان چالوس با توجه به موقعیت‌ها و ظرفیت‌های ویژه گردشگری ظرفیت استقرار اداره‌کل گردشگری مستقل را دارد.

لزوم استقرار اداره‌کل گردشگری مستقل در غرب مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، محمد‌ناصر زندی دوشنبه شب در مراسم تجلیل از خادمان گردشگری چالوس که به‌مناسبت روز جهانی گردشگری در مجتمع پذیرایی آیلار برگزار شد، با تقدیر از خادمان و تلاشگران این عرصه، اظهار کرد: غرب مازندران و به‌ویژه شهرستان چالوس از نظر موقعیت جغرافیایی و برخورداری از مواهب الهی مانند جنگل و دریا، نقش بسیار موثری در جذب گردشگر و توریست دارد.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی چهار ماه گذشته به خیل عظیم مسافر و گردشگر، افزود: دستگاه‌های خدمات‌رسان دولتی و خصوصی، نیروهای امنیتی، نظامی، واحدهای پذیرایی و ... با وجود جمعیت چندین برابر در ماه‌های گذشته، براساس ارزیابی های صورت گرفته توانستند خدمات خوب و قابل قبولی را ارائه دهند.

فرماندار چالوس با اعلام اینکه امروز واحدهای پذیرایی نمونه‌ای در محور کندوان داریم، تصریح کرد: این واحدها به‌دلیل خدمات‌رسانی خوب رضایت‌مندی مسافران و گردشگران را به همراه داشته و در حقیقت این واحدها به نوعی آبروی صنعت گردشگری منطقه و شهرستان محسوب می‌شوند.

این مسؤول با تأکید بر اینکه پذیرایی بهتر رضایت‌مندی بیشتر مسافران و گردشگرانی که از این خدمات بهره می‌برند را به‌همراه داشته و نتیجه مثبت آن به نفع مجموعه استان مازندران می‌شود، تصریح کرد: با توجه به شعار روز جهانی گردشگری به‌نام "گردشگری برای همه، همه برای گردشگری" می‌توان دریافت که این شعار یعنی باید بستری فراهم شود تا همه اقشار مختلف مردم از آن استفاده کنند.

زندی با اشاره به اینکه این حق همه مردم است که از مواهب الهی و امکاناتی که در راستای گردشگری ایجاد می‌شود استفاده مطلوب ببرند، تأکید کرد: در همین راستا یکی از اقدامات خوب سازمان گردشگری، دیدن افراد آسیب‌پذیر و معلول بوده که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به برپایی تور یک‌روزه گردشگری برای معلولان برای بازدید و استفاده از اماکن و امکانات گردشگری، ادامه داد: این نگاه خوبی است که شاید سال‌ها در مورد آن غفلت کردیم، بنابراین باید کمک کرد تا این افراد از اعتماد به‌نفس کافی برای حضور در جامعه برخوردار شده و از حق طبیعی خود در جامعه استفاده کنند.

فرماندار چالوس با بیان اینکه باید به شکلی خدمت‌رسانی کرد که گردشگران خاطرات خوبی را از شهرستان به یاد بسپارند، خاطر‌نشان کرد: شناسایی و رفع نواقص در دستگاه‌های اجرایی و واحدهای خدمات‌رسان باید در اولویت کار قرار گیرد.

زندی در پایان با بیان اینکه ذائقه گردشگر باید بررسی و شناسایی شود، گفت: غرب استان و شهرستان چالوس با توجه به موقعیت‌ها و ظرفیت‌های ویژه گردشگری حتی این ظرفیت را دارد که از استقرار اداره‌کل گردشگری مستقل برخوردار شود و این امر می‌طلبد تا اداره‌کل گردشگری مازندران همان‌گونه که تاکنون نگاه خوبی به این منطقه داشته همچنان توجه ویژه  خود را معطوف به صنعت گردشگری منطقه کند.