جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

لزوم استفاده از ظرفیت بندر نوشهر در صادرات گل و گیاه - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم استفاده از ظرفیت بندر نوشهر در صادرات گل و گیاه

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران بر فعال کردن بخش توسعه صادرات گل و گیاه و کنسانتره و... از ظرفیت بندر نوشهر تأکید کرد.

لزوم استفاده از ظرفیت بندر نوشهر در صادرات گل و گیاه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، سیاوش رضوانی ظهر امروز در نشست با استاندار آستراخان روسیه و هیأت همراه ایرانی که به بندر نوشهر سفر کردند، اظهار کرد: همراه این هیأت که بیشترشان دولتی هستند مجموعه بخش خصوصی دو طرف ایرانی و خارجی هم آنها را همراهی می‌کنند و ما نیز دو نفر از صاحبان کالا را دعوت کردیم و با محوریت صادرات و سایر موضوعات حوزه توسعه گردشگری مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد و توانایی‌ها و امکانات بندر تشریح می‌شود.

وی با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری شده و قابل انجام شونده در بندر نوشهر در راستای توسعه فعالیت‌های گردشگری نیز مورد تبادل نظر قرار می‌گیرد، افزود: به‌دنبال آن هستیم تا بخش خصوصی ما و آستراخان روسیه با همکاری یکدیگر زمینه توسعه گردشگری دریایی را فراهم کنند و در کل به‌دنبال سرمایه‌گذاری با آستراخان برای فعال کردن گردشگری به شکلی دو طرفه است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با تأکید بر فعال کردن بخش توسعه صادرات گل و گیاه و کنسانتره و... با از ظرفیت بندر نوشهر، تصریح کرد: اگر در مازندران صنعت گردشگری دریایی را به طور اصولی و زیربنایی انجام دهیم می‌تواند تحول‌آفرین باشد.

این مسؤول درباره توسعه سفرهای دریایی در راستای گردشگری دریایی، خاطرنشان کرد: درصدد اجرای این طرح در مرحله نخست به کشورهای حاشیه خزر که مسافت کمتری با بندر نوشهر دارد هستیم که با توسعه گردشگری دریایی حتی پروازهای فرودگاه نوشهر هم زیاد می‌شود.

رضوانی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های بسیاری خوبی در حوزه شهرستان نوشهر برای توسعه گردشگری پایدار دریایی با کیفیت بالا و استانداردها وجود دارد، گفت: توسعه گردشگری دریایی سبب افزایش رونق اقتصادی می‌شود که امیدواریم با پیگیری‌هایی که در سطح استان در حال انجام است این صنعت توسعه و رونق یابد و البته مناطق گردشگری باید هر روز در حال توسعه و به‌روزرسانی باشد.